Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin teşkilat şemasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Başkan Dumlupınar, yaptığı açıklamada iş yükü fazla olan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde ilçe müdürlerine yardımcı olmak amacıyla, il müdürlüklerinde olduğu gibi şube müdürlüklerinin kurulması gerektiğine dikkat çekti.

İlimiz Kahramanmaraş özelinde Onikişubat, Dulkadiroğlu, Afşin ve Elbistan İlçelerinin hizmet verdikleri çiftçi sayısının oldukça fazla olduğunu ve hizmetlerin aksamaması ve daha iyi hizmet verilebilmesi adına Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü, Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ve İdari ve Mali İşler Şube Müdürlükleri olmak üzere en az 4 şube müdürlüğünün büyük ilçelerde kurulması gerektiğini belirten Dumlupınar; “Bununla birlikte ilçelerdeki iş yüküne göre Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünün de eklenmesi gerekir” dedi.

Kahramanmaraş’ın çok geniş bir coğrafyaya sahip ve tarımsal potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Başkan Dumlupınar, üreticilerimize yerinde hizmet verilmesinin son derece önemli olduğunu bu şube müdürlüklerinin ilçelerimize kurulmasıyla hem Ziraat Mühendisi meslektaşlarının hem de ilçe müdürlerinin çok daha etkin olabileceklerini bildirdi.