Gaziantep’te, polisin hücre evine düzenlediği operasyonda IŞİD’li ‘canlı bomba’ teröristin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan polislerden 49 yaşındaki İlhan Güleç’in cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ta düzenlenen toprağa verildi.

Gaziantep’teki törenin ardından memleketi Kahramanmaraş’a getirilen şehit polis Güleç’in Türk bayrağına sarılı tabutu, Onikişubat Mahallesi’ndeki baba ocağında götürülerek helallik alındı. Şehit polis Güleç için Ulu Camii’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Törene Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, milletvekilleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, askeri ve mülki erkan, şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende şehidin annesi Saadet, eşi Beyhan, kızı Neslihan Cansu ile yakınları tabuta sarılıp ağıt yaktı. Şehidin ailesini teskin etmeye çalışan kadın polislerin de gözyaşlarına hakim olamadığı törende babasının şapkasını takan Neslihan Cansu, tabuttan güçlükle ayrıldı. Şehidin oğlu İrfan Güleç ise törende güçlükle ayakta durabildi. 23 yıllık şehit polisin Güleç’in cenazesi, kıldırılan cenaze namazının ardından Şeyhadil Mezarlığı’nda toprağa verildi.