Romanya’dan gelen gençler ilimizden ayrıldı

15 Mart 2015 -28 Mart 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş’a gelen Romanyalı gençlik gurubu ilimizden ayrıldı.

AB Bakanlığı Gençlik Değişimi Flora adı altında Songül Kiraz yönetiminde 15 Mart 2015 tarihinde Faaliyet programı çerçevesinde Kahramanmaraş’ta bulunan Romanyalı gençler çalışmalarını tamamlayarak ülkelerine döndüler.

Program çerçevesinde tanıtım ve bilgilendirme çalıştayı yapıldı. Katılımcı gençler yaptıkları çalışmaları diğer katılımcı gençlerle paylaştılar.

“Evimin Dışındaki Hayat” konulu projede yer alan konular çerçevesinde,toplumsal yaşamın doğa üzerindeki etkileri ve belirtileri, çevre kirliliğine sebep olan faktörler, su kirliliğine sebep olan faktörler tartışıldı.

Başkonuş yaylasına yapılan program hava şartlarından dolayı gidilemedi ve yerine Kahramanmaraş Tekir yaylasına giden gençler günü birlik kamp yaptılar.

Doğa da model kuş yuvaları yapıldı.

Romanyalı gençler Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer makamında ziyaret ettiler. Kahramanmaraş’ın doğal zenginlikleri ile ilgili birinci elden bilgi edinildi. Vali Mustafa Hakan Güvençer’esorular soruldu.

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek makamında ziyaret ettiler.  Daha sonra Sütçü İmam Üniversitesi gezerek bilgi aldılar.

Romanyalı gençler yaşayan ve nesli tükenmekte olan hayvan ve bitkilerle ilgili konferansıdikkatle dinlediler.

Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezdiler.

Son gün Youthparss sertifika töreni yapıldı. Kapanış programında duygusal anlarda yaşandı.

İlimize gelen Romanyalı Gençler mutlu bir şekilde Ülkelerine uğurlandı.

ROMANYA (1) ROMANYA (2) ROMANYA (3)