Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Kahramanmaraş Şubesinden, Kahramanmaraş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Vakkas Kuzu’ya sert tepki.

Kahramanmaraş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Vakkas Kuzu’nun, AKSU TV’de konuk olduğu programda; “25 Tane koyun yazmayla, teknisyenleri, veterinerleri, teknikerleri getirip birliklerin başına bela etmesinler…” sözlerine ZMO Kahramanmaraş Şubesinden sert tepki geldi.

Konuyla ilgili kamuoyu açıklaması yayımlayan, ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar, “Vakkas KUZU’yu kamuoyu önünde derhal özür dilemeye davet ediyoruz” dedi.

Başkan Dumlupınar, açıklamsında şu ifadelere yerdi: “25 Ocak 2021 tarihinde Aksu TV’de yayınlanan Toprağın Bereketi Programına konuk olan Kahramanmaraş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Vakkas Kuzu’nun Zooteknist Ziraat Mühendisi meslektaşlarımıza, Veterinerlere, Teknikerlere ve Teknisyenlere yönelik kullanılan çirkin dili şiddetle reddediyoruz. Üniversite mezunlarını kinayeli bir şekilde eleştirdiğini zannettiği konuşmasından da görüldüğü üzere, meslektaşlarımızdan öğreneceği daha çok şey olduğu ortadadır.

Konuşmasından anladığımız kadarıyla, Sayın Kuzu’da tarım ürünlerinin market raflarında üretildiğini zannediyor olsa gerek. Oysa, teknolojik gelişmelerden, yem kalitesi ve rasyonlarına, yetiştiricilikten ıslahına kadar tahayyül edemeyecekleri kadar alanda bu küçümsemeye çalıştığı teknik kadroların emeği vardır.

Ziraat Mühendisleri olarak tarımın çeşitli sektörlerinde omuz omuza çalıştığımız, tekniker, teknisyen ve veteriner hekim arkadaşlarımız ile birlikte hem ülkemiz tarımı için çalışmaya devam edeceğiz hem de bu çirkin dili benimseyen zihniyetle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sayın Vakkas Kuzu’yu kamuoyu önünde derhal özür dilemeye davet ediyoruz.”