ESNAFLAR ERKOÇ’TAN ŞİKAYETÇİ

ESNAFLAR: ERKOÇ, BİZİ KAALE ALMIYOR

İŞLER DURDU, PERİŞAN DURUMDAYIZ.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin başlattığı alt geçit çalışması esnafı mağdur etmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde çalışmaları başlayan alt geçit ile ilgili esnaflar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un kendilerini muhatap almadığını belirtti.

Rıdvan hoca yer altı çarşı esnafları şikayetlerini muhabirlerimizle paylaştılar.

Şuanda mağdur durumdayız.  Her taraf kapalı siftah etmeden gittiğimiz günler oluyor.

Bizim temennimiz biran önce çalışmaların yapılması.  Ne kadar önce yapılırsa bizim için o kadar iyi olur.  Bu yol kapalı olunca müşteri gelemiyor gelemeyince de işler düşüyor. Dayanacak halimiz zaten yok bizim yinede idare etmeye çalışıyoruz. Burada esnafları göz önünde bulundurmak gerek.  Mesela burada yol biraz dar trafik akım halinde olduğu zaman hızlandığı zaman bizim alışverişlerimiz ister istemez aksayacak. Bu haliyle buraya trafik verilirse esnaf olarak biz burada mağdur olacağımız kanaatindeyiz.  Buradaki esnafın hiç biriyle görüşmediler ve bizleri muhatap almıyorlar.

İşlerimiz ister istemez aksadı buranın kısa zamanda yapılması gerekir.  Belli başlı çalışma yok iş üremiyor. Ağaçları kesecekler işte işaretleri koydular uygun olmayan şekilde vatandaşı mağdur edecekler.  Kaldırım kalktıktan sonra bu çarşı normallikten çıkar. Yaptıkları proje yer altı çarşısını bitirmek oluyor. Maraş’ta her çakılan çivi beş yıllık. Beş yıl sonra gelenler sök yap sök yap başka hiçbir şey yok yapmıyorlar. Maraş’ımızın kaderi bu değil.  8 tane millet vekili gönderdik bir tanesinin faydası yok. % 70 oyla gönderdik var mı Maraş’a bir faydası yok. En azından vatandaşın gözünün önüne geçici bir süre sizi rahatsız ettiğimiz için bir tabela dahi takamadı ki özür dileriz diye! Herkesin bir ödemesi var. Alacağı var. Şu dükkan harıl harıl çalışırken şimdi oturuyoruz böyle bol bol inşaat seyrediyoruz.

Ekran Alıntısı 2 3 4 5