Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çilek üreticilerine çilek fidesi dağıttı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce tarımsal destek manasında yapılan hizmetler doğrultusunda Türkoğlu İlçesi Çakıroğlu Mahallesi’nde çilek fidesi dağıtımı yapıldı.

Türkoğlu İlçesi Murat Çakıroğlu Köyü’nde gerçekleştirilen çilek fide dağıtımı törenlerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sayim Ata, Türkoğlu Çilek Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Kaplan ile çilek üreticileri katıldı.

Çilek fidesi dağıtımında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal alanda tarımsal gelişmeye yardımcı olmak maksadıyla şube müdürlüğü kurduğunu ifade ederek: “Büyükşehir Belediyemiz  2014 yılını yapılaşma yılı olarak tamamlamış ve ilçelerimizde dahil yapılaşmamız tamamlanmıştır.

Şehri merkezinde ve ilçelerde olan hizmetlerin kırsal kesimlere de yansıması için Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğümüzü kurduk. Bu müdürlüğümüz bünyesinde köylerimizde tarımla uğraşan çiftçi kardeşlerimize yardımcı olma gayretindeyiz.

Bugün burada çilek fidelerini dağıtıyoruz. Çilek üreticilerimizin talepleri doğrultusunda ilimiz genelinde 735 bin çilek fidesi dağıtımı yapıyoruz.

Üreticilerimizin taleplerinin yanı sıra alt yapı hizmetlerini de başlattık. Grup yollarımız başta olmak üzere yollarımızın asfaltlaması, alt yapılarının tamamlanması, mezarlıkların bakımı, çocuk parkları ve oyun alanları gibi birçok hizmeti de sizlere getirme gayreti içindeyiz” diye konuştu.

Konuşma sonrasında Genel Sekreter Ulaş ile Daire Başkanı Ata, üreticilere çilek fidelerini takdim ettiler. Yörede üreticiler tarafından yetiştirilen çileklerden de davetlilere ikram edildi.