Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, gençler için şölen tadında etkinlikler düzenledi. Minik mehteran gösterisi, illüzyon şovları ve konserlerin yer aldığı etkinlikte, engelli vatandaşlarımıza da tekerlekli sandalye ve beyaz baston dağıtımı yapıldı.

Onikişubat Belediyesi, Genlik Haftası’nda Onikişubatlı gençlere keyif dolu 2 gün yaşattı. Önceki gün gerçekleştirilen sokak basketbolu turnuvasının ardından,  dün gece de Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Onikişubat Belediyesi bünyesinde kurulan ve çocukların oluşturduğu minik mehteran takımının gösterisiyle başlayan eğlence, İllüzyonist Ahmet Ongun’un şovuyla devam etti. Kahramanmaraş’ın beğenilen sanatçılarından Zafer Bertizlioğlu ve ekibinin konseriyle son bulan etkinlikte, sokak basketbolunda dereceye giren takımların da kupaları verildi.

Engelli vatandaşlarımızın da unutulmadığı gecede, Ottoman Off Road Kulübü’nün öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya ve Onikişubat Belediye Meclisi Engelliler Komisyonu’nun katkılarıyla alınan yaklaşık yüz adet tekerlekli sandalye ve beyaz baston,  ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Gecede konuşan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, düzenledikleri etkinliklerle, 19 Mayıs’ı gençler için daha eğlenceli hale getirmeye gayret gösterdiklerini söyledi. Gençliğe yönelik projelerinin hız kesmeden devam edeceğini ifade eden Mahçiçek, özellikle bu yaz, çocuk ve gençlerin daha güzel vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturacaklarını belirtti.

Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz gibi bu hafta Gençlik Haftası. Dolayısıyla bir kısım etkinlikler yapmak istedik. Hem gençlerimizin hem de ailelerinin keyif dolu saatler geçirmesini arzu ettik. Dünden bu yana sokak basketbolu turnuvası düzenlemiştik, şimdi de o sporcularımızın ödüllerini verdik. Tabi bu güzel gecede sizler için hazırladığımız diğer projelerimizden de bahsetmek isterim. İnşallah bu yaz gençlerimiz ve çocuklarımız için mobil havuzlar kiraladık. Bu havuzlarımız başlarında eğitmenleriyle gelip sizlere yüzme öğretecekler. Yine gençlerimiz için skate parklar yapıyoruz. İnşallah yine buz paten sahaları yapacağız. Bu yaz çocuklarımız için emin olun daha eğlenceli olacak. Bizim tek gayemiz var. O da çocuklarımız ve sizlerin çok daha iyi şartlarda yaşamanız, daha güzel bir Onikişubat oluşturmak ve hayatınıza renk katmak. Bunun için gayret ediyoruz, mesai arkadaşlarımız da geceli gündüzlü çalışıyor. Onlara da sizlerin huzurunda yürekten teşekkür ediyorum. Ben bir kez daha bu anlamlı günü tebrik ediyor, hepinize iyi akşamlar diliyorum.”

Programda konuşan Ottoman Off Road Kulübü kurucularından Oğuz Bağrıaçık ise, anlamlı bir kampanyayı hayata geçirmiş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kulüp olarak, Kahramanmaraş’ı tanıtmak, off road’ı sevdirmek ve bunun yanında sosyal sorumluluk projelerine de imza atmayı amaçladıklarını dile getiren Bağrıaçık, “Engelliler Haftası dolayısıyla şu anda yurt dışında bulunan Ahsen Gürpınar başkanımız öncülüğünde tekerlekli sandalye kampanyası başlatmıştık. Bu kampanyayla bir nebze de olsa engellilerimize yardımımız olsun istedik. Bunda da hedefimize ulaştığımıza inanıyorum. Ben, başta Ahsen Gürpınar başkanım olmak üzere, Belediye Meclisi’mizin Engelliler Komisyonu arkadaşlarımıza ve bizlere inanan sevgili büyüğümüz,Onikişubatın mimarı Hanefi Mahçiçek başkanıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir ve Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Havva Ece Saygaz ile yüzlerce vatandaşın katıldığı etkinlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

bocce 1 bocce 2 bocce 3 bocce 4