Deniz Sigorta Kahramanmaraş
Ana Sayfa Manşet, Siyaset 4 Temmuz 2022 38 Görüntüleme

Koray Aydın, Türk Milleti bizi çağırıyor

Deniz Sigorta Kahramanmaraş

İyi Parti Kahramanmaraş il Başkanlığının düzenlediği ‘Yeni Üye Katılım Toplantısı’ parti binası önünde mitinge dönüştü. 5 bin kayıt ettiği üyelere rozet takan Seçim İşleri Başkanı Koray Aydın, “Türk Milleti bizi çağırıyor. Gün geçtikçe iktidara yürüyoruz” dedi.

Yeni Üye Katılım, mahalle başkanları ve sandık başkanları toplantısına katılmak üzere Kahramanmaraş’a gelen İyi Parti Seçim İşleri Başkanı Koray Aydın patisinin Kahramanmaraş il başkanlığı binası önünde partililerine seslendi.

Düzenlenen törende alana gelen İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, çalan davul zurna sonrası halay çekti. Törende konuşma yapan Aydın, İyi Parti’nin Türkiye’nin sorunlarını çözmek için taşın altına elini koyduğunu söyledi. Oy oranlarının gittikçe arttığını belirten Aydın, gün geçtikçe iktidara yürüdüklerini söyledi. Aydın, törendeki konuşmasında şunları kaydetti: “Bizi bekleyen seçime 12 ay kaldı. Bu bizim sorumluluklarımızı artırıyor. Çünkü İyi Parti ülke adına sorumluluk sahibi bir partidir. Çünkü bu ülke uzunca süreden beri Türkiye’de inşa edilen tek adam düzenine bağlı yapıda öyle bir iklim meydan getirildi ki; adalet ülkeyi yönetenlerin bir korku aracı oldu. Yüce dinimiz İslam’ın “adaletle ülkeyi yönetin” emrine karşı ne yazık ki adaletin bir sopa haline dönüştürüldüğü bir yeni Türkiye manzarası oluştu.

Bir yanda yandaşlar, öbür tarafta imkan fırsatı tanınmayan, önü kapatılanlar, zorbalığa maruz kalanlar var. İyi Parti büyük bir sorumluluk üstlenerek bu ülkenin geleceği için taşın altına eline koyma iradesini koymuştur. Bu bir sorumluluktur. Bu ülkeye yapılabilecek kötülüklerin en büyüğünü yapanlara karşı birilerinin bir şey yapması gerekiyordu. İşte İyi Parti, ülkesine aşık, milletini seven, ülkeye dair sorumluluklarının farkında olan, bir şey yapılacaksa o da şimdi yapılacak diyerek bu ülkenin geleceğine yönelik çalışmalar yapma iradesini koyarak kurulmuş bir siyasi partidir. İyi Parti bugün Türk siyasetine yön veren istikamet veren bir partidir.

Mevcut iktidar gitmeden bu ülkeye huzurun, refahın gelmesi mümkün değildir. 2015 yılından bu yana bu ülke sürekli küçülüyor. Hem gayri safi milli hasılası düşüyor. Hem de milli geliri düşüyor. Bu ülke öyle hale geldi. Bir yanda zenginler; bunlar iktidarın yanında olup yağmayla, talanla, fakir fukaranın hakkını gasp ederek zenginleşmiş kitle. Öbür tarafta da artan enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadele eden, yaşam mücadelesi veren milyonlarca insan var. Bu insanların sesinin bile duyulamadığı Türkiye şartlarında İyi Parti’nin varlığı bu ülkeyi yönetenler karşısında gelecek için bu insanlarımıza büyük umut kapısını açmıştır. Türk Milleti bizi çağırıyor, gün geçtikçe oy oranımız artıyor.

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ise, partilerine katılan 5 bin kişiyi ‘cesur yürek’ olarak nitelendirdi. Çabukel, “İl Başkanı olduğum günden bu yana 4 yıl oldu. O günden beri öğrendiğim bir şey oldu. Türkiye’nin acil dokunuşlara ihtiyacı var. Bu dokunuşu yapacak olan bir kadın önderliğinde, Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde büyüyen, yükselen ve başkalarının korkusu olan İyi Partimiz var. Bizlerden korkmaya başladılar. Bizden neden korktuklarını anlayamamıştık. Artık çok iyi görüyoruz. Bizim buradaki kalabalıktan, coşkudan korkuyorlar. Biz yaşanan zulümlere son vermek için bir araya geldik. O zulüm artık bitecek. Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi; hep beraber dik duracağız. En sonunda başaracağız. Çok az kaldı. İyiler Ordusu büyümeye devam ediyor. İyi Partimize tam 5 bin üye katıldı. 5 bin cesur yürek kardeşimize bizlerle beraber yol yürümeye karar verdikleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından 5 bin yeni üyeden temsili kişilere rozet takıldı.

Elbistan İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın üye katılım töreni özel bir tesiste düzenlendi. Üye katılım Töreni’ne İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın yanı sıra Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, İYİ Parti İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, çevre ilçelerin ilçe başkanları ve partililer katıldı. Törende daha önce hiç siyasi parti kaydı olmayan ve farklı siyasi partilerden üyeliği bulunan çok sayıda kişi törenle İYİ Parti’ye üye oldu. Aydın yeni üyelere parti rozeti takarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

İYİ Parti’nin günden güne hızla büyüdüğünü ve kaydeden Aydın, “Türkiye’nin tüm illerinde ayrı ayrı çalışmalar yürütüyoruz. Kahramanmaraş ise şu anda büyüdüğümüz illerden biri. Partimize çok büyük bir teveccüh var. Bizimde bir şansımız var, her partiden oy alabiliyoruz. Çünkü, biz makulu temsil ediyoruz. Biz Milliyetçi, Demokrat ve Kalkınma bir partiyiz. Temelini onun üzerine kurmuş vaziyetteyiz. İYİ Parti’nin yükselişini durdurulmasını pek mümkün görmüyorum. AK Parti’nin kopan kişilerin çoğunluğu bizim partimize katılıyor. Rakam vermeyeceğim ama bazı illerde AK Parti’yi geçtiğimizi söyleyebilirim. Örnek olarak, Aydın ve İzmir gibi illerde geçtik. Artık çığ gibi büyüyoruz. 1 ayda muazzam değişim oluyor. Seçmende artık ‘kullanıldığını, kandırıldığını ve artık bu kadar da olmaz’ diyerek bir arayış içerisinde olduğunu görebiliyoruz. Çünkü, artık tepeden bakan bir siyasi anlayış var. İnsanları artık küçümsüyorlar. Vatandaş onların marabası. Öyle bir anlayış sergilemeye çalışıyorlar. Davranışları da öyle. Dolayısıyla ben bu seçimi vatandaşın sandıkta isyanı olarak görüyorum. İnsanların günlük kurtarma mücadelesi verdiği bu şartlar içerisinde sanki Türkiye’de işler iyiye gidiyormuş gibi davranmak bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın partisinin ilçe başkanlığınca düzenlenen üye katılım töreninde yaptığı konuşmada, İYİ Parti’nin bu seçimde birinci parti olacağını söyledi. Programın açılış konuşmasını, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Hüseyin Gül yaptı. Daha sonra kürsüye İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, konuşma yaptı. Salonu hınca hınç dolduran kalabalığa yönelik konuşma yapan İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın da; Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun İYİ Parti’nin doğuşuna vesile olduğunu ifade etti.

“Biz öyle tesadüfen bir araya gelen insanlar değiliz. Bizi bir araya getiren Türkiye’nin şartlarıdır. Cumhuriyetten bize miras bırakılmış bu ülke tek adama dayalı bir düzenin inşa edildiği yapıda, devletin gücünü, kudretini bir silah olarak kullanan; vatandaşlarına devletin sopasıyla teslim alma anlayışını acımasızca sürdüren, insanları ayrıştıran, bölen, kutuplaştıran, sırf iktidarını sürdürebilmek uğruna bilerek ve isteyerek kavga zeminini hazırlayan bu siyasal iktidara karşı bir dik duruşa, kararlılığa, elini taşın altına koyma ihtiyacı vardı. Bütün yetkiler tek adamda toplandı. Devletin bütün ayarının bozulduğu, güçlü devlet yapısının yerle bir edildiği adeta bir yağma düzeninin inşa edildiği bir dönemde hep beraber yaşıyoruz. Bu düzene karşı olan ve Türkiye’yi babasının çiftliği sananlara karşı o dik duruşu sergileyen partinin adı İYİ Parti’dir” diye konuştu. Ekonomide ciddi bir deprem olduğunu vurgulayarak erken seçim çağrısını yenileyen Aydın, şunları söyledi:

“Bunlar köşeye sıkıştılar. Her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırmış vaziyetteler. Buradan çıkış için yapabilecekleri tek yol bana göre erken seçim kararı almaktır. Her gün oyları geriye düşüyor. Biz, bu içinde bulunduğumuz dönemi bir seferberlik olarak ilan ediyoruz. Bu milleti yeniden ayağa kaldıracak bir destanı da hep beraber yaşayacağımız seçimin eşiğindeyiz. İYİ Parti’yi bu seçimde birinci parti yapacağız. Aydın, partisine katılanlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından partiye katılan isimlere İYİ Parti rozeti takıldı. Programa, Koray Aydın’ın yanı sıra Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, çevre ilçelerin ilçe başkanları, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan ve partililer katıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kahramanmaraş Web Tasarım | Proturk.Net Kahramanmaraş Beyaz Eşya Servisi Kahramanmaraş Buzdolabı Servisi Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi Kahramanmaraş Klima Servisi Kahramanmaraş Kombi Servisi Kahramanmaraş Petek Temizleme