Kahramanmaraş’taki Ziraat Odası Başkanları, istişare toplantısı için Elbistan’da bir araya geldi.

Kahramanmaraş’taki Ziraat Odası Başkanları, istişare toplantısı için Elbistan’da bir araya geldi.

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Memet Ali Bulut, bir tesiste düzenenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, oda başkanları ile aylık olarak düzenledikleri geniş kapsamlı istişare toplantısına ev sahipliği yaptıklarını ifade etti.

Toplantıda her ilçenin ziraat odası başkanının kendi bölgesindeki çiftçilerin ve tarım sektörünün sorunlarına ilişkin değerlendirmede bulunduğunu belirten Bulut, “Ülkemizde son dönemde meydana gelen üzücü olaylar kendi alanımızda yaşadığımız üzüntülerin önüne geçmiştir.” dedi.

Bulut, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FEÖ) mensubu vatan hainlerinin Türkiye’yi kaosa sürüklemek, ekonomiyi zora sokmak istemelerinin çiftçiler başta olmak üzere herkesi zor duruma düşürdüğünü belirtti.

Ardından eli kanlı terör örgütü PKK’nın Van, Elazığ, Gaziantep ve önce ki gün deŞırnak’taki asker ve polislere yönelik yaptığı saldırıların herkesi üzüntüye koyduğunu dikkat çeken Bulut, “Devletimiz, milletimizle el ele vererek bu sıkıntıları aşacaktır. Türkiyeüzerinde kimse hayal kurmasın. Tarım sektörü ile uğraşan insanlar olarak bizim asli görevimiz üretim yapmaktır. Fakat ülkemizi de kimseye peşkeş çektirmeyiz. Ülkemizin bakası ve huzuru için mücadele edeceğiz. 2023 vizyonuna 7 yıl kala tüm şer odakları kirli mücadelesini sürdürüyor. Dünyanın bizimle uğraştığını görüyoruz. Bu nedenle çiftçiler olarak tüm zorlu şartlara rağmen üretim yapmaya gayret edeceğiz.” diye konuştu.

Toplantıya, Merkez Dulkadiroğlu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, Ekinözü Ziraat Odası Başkanı Ali Kahraman, Nurhak Ziraat Odası Başkanı Osman Karaca, ÇağlayanceritZiraat Odası Başkanı Veli Çetinkaya, Andırın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbıyık,Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce, Türkoğlu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karaca,Pazarcık Ziraat Odası Başkanı Mehmet Torun, Gürün Ziraat Odası Başkanı HüseyinAktepe, Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Kaya, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Doğan Güzen, Adıyaman Tut ilçesi Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özalp ile Elbistan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.