Şırnak’ta son dakika gelişmesi! Şırnak’ta bir grup PKK’lı terörist tarafından, güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı ve ardından yaşanan çatışmada, ilk bilgilere göre, 6 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

ROKETATAR VE UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR

Olay, saat 11.00 sıralarında, yeni Şırnak-Van karayolu Şırnak Cezaevi yakınlarında, kentteki sokağa çıkma yasağı nedeniyle kurulan güvenlik noktasında meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, bir grup PKK’lı terörist, burada görev yapan asker ve koruculara roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırının ardından çatışma çıktı.

ÇATIŞMA 6 SAATTİR SÜRÜYOR!

Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi gönderilirken, çatışmanın yaklaşık 6 saattir sürdüğü öğrenildi. Saldırı ve çatışmada, 6 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı öğrenildi.

MARDİN’DE DE 4 ASKER ŞEHİT DÜŞTÜ, BİR GÜNDE 10 ŞEHİT

Türkiye bugün şehit haberleriyle sarsıldı. Mardin’in Derik-Kızıltepe karayolunun Derik ilçesi girişindeki Tepedağ köyü yakınlarında, teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının,sabah saatlerinde asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirilmesi soncu meydana gelen patlamada, 4 asker şehit olmuş, 4’ü asker, 2’si korucu 6 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

Bu acı haberin hemen ardından Şırnak’tan gelen 6 şehit haberiyle gün içinde şehit düşen asker sayısı 10’a yükselmiş oldu.