Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu ile birlikte Koronavirüs önlemleri kapsamında, “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla ilimizin cadde ve sokaklarında vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda hatırlatmalarda bulundu.

İçişleri Bakanlığımızın 81 il valiliğine göndermiş olduğu genelge ile, Türkiye genelinde yapılan denetimler kapsamında Vali Coşkun, vatandaşların yoğun olarak kullandığı pazarlar, kafeteryalar, lokantalar, taksi durakları, iş yerleri ve çeşitli yaşam alanlarında ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler sırasında vatandaşlar ve esnaflarla da bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, kontrollü sosyal hayat kapsamında ilgili Bakanlıklarımızın ve Bilim Kurulumuzun almış olduğu tedbir kararlarına riayet edilmesinin önemine dikkat çekti.

Vali Coşkun, denetimler sonrasında yaptığı değerlendirmede “Bilindiği üzere Tüm Türkiye’de vatandaşlarımıza pandemi kurallarının tekrar hatırlatılması ve farkındalık oluşturmak amacıyla ziyaretlerde bulunuyoruz. Ziyaretler sırasında gördüğümüz kadarıyla Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun almış olduğu tedbir kararlarına esnaflarımız ve vatandaşlarımız sağ olsunlar büyük ölçüde uyuyorlar. Bundan sonraki süreçte de bütün kurum ve kuruluşlarımızla birlikte esnaf kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik denetim ve ziyaretler yapmaya devam edeceğiz ” dedi.

Vali Coşkun ayrıca; salgından kurtulmak için ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın dayanışma içerisinde olması gerektiğini hatırlatarak, “İnşallah Kahramanmaraşlı hemşerilerimizle birlikte sıkı bir iş birliği ve dayanışma örneği sergilersek, hastalığın üstesinden birlikte gelebiliriz” diye konuştu.