Millet İttifakı CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta otopark sorununu çözüp, parkomat sistemini kaldıracağını söyledi.

Parkomat sisteminin şehir için büyük sorun olduğuna dikkat çeken Öztunç, “Parkomat’ı Ankara yaptı, kaldırıldı. Kahramanmaraş’ta da kaldırılacak. Hemşerilerimize sözümdür, bu çalışan işçileri Belediye bünyesinde çalıştırmaya devam edeceğim. Otopark sorunu ciddi sorundur. Bu sorunun çözümü konusunda adımlar atıp çözeceğiz.”dedi.

31 Mart yerel seçimler öncesinde bir bir neler yapacağını açıklayan Ali Öztunç vatandaşın takdirini kazanmaya devam ediyor. Saha çalışması kapsamında Kavlaklı OSB’deki iş yerlerini ziyaret eden Öztunç yine gündem oluşturacak açıklamalarda bulundu.

“Belediye’yi halkla birlikte yöneteceğim”

Adil bir yönetim anlayışına önem vereceklerine dikkat çeken Öztunç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçim çalışmaları gayet güzel gidiyor.  AK Parti, MHP, iyi parti, Saadet Partisi hangi partili olursa olsun, herkes diyor ki biz bu seçimde Ali Öztunç’a oy vereceğiz. Artık Kahramanmaraş bir kabuklarını kırsın diyorlar. İnşallah 31 Mart akşam ben bu şehrin Belediye Başkanı olacağım.  5 yıl içerisinde inanılmaz hizmetler yapacağız. Ben Belediye’yi halkla birlikte yöneteceğim. Cumhurbaşkanı galiba miting yapmaya gelecekmiş, Evet hoş geldin sefalar getirsin. Ülkemizin cumhurbaşkanıdır Kahramanmaraş’ta gelmesi bizde mutlu eder. Yani biz misafirperver izdir kim gelirse hoş geldin deriz. 18 Şubatta adaylık başvuru yapacağım. Martin sonu Bahar diyoruz. Kahramanmaraş’ta adil bir yönetim alacak. Bakın şimdi diyorlar ki Ali Öztunç Belediye Başkanı olursa belediye işçilerin işine son verecek, yalanlarına kimsenin ekmeğiyle hayatım boyunca oynamadım ki niye oynayayım. İşe gelmeden maaşını alanların işine vereceğiz. Vatandaşın hakkını yiyorlar bunları Tabii ki engel olacağım. Asgari ücreti 2300 TL’ye çıkartacağım. Parkomat’ı Ankara yaptı, kaldırıldı. Kahramanmaraş’ta da kaldırılacak. Hemşerilerimize sözümdür, bu çalışan işçileri Belediye bünyesinde çalıştırmaya devam edeceğim. Otopark sorunu ciddi sorundur. Bu sorunun çözümü konusunda adımlar atıp çözeceğiz.”