– KILIÇDAROĞLU MALİYE BAKANINI YUHALATMADI
– CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KAHRAMANMARAŞ MİTİNGİNDE MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK’İ YUHALAYAN PARTİLİLERİ, “YUH ÇEKMEYİN, SANDIKTA KENDİNİZİ GÖSTERİN. SİYASETTE KAVGA İSTEMİYORUM. BU MİLLET KAVGADAN BIKTI” DİYEREK UYARDI
– KILIÇDAROĞLU:
– “2002, TÜRKİYE NÜFUSUNUN YÜZDE 1’İ TOPLAM SERVETİN YÜZDE 39’UNA SAHİPTİ. ARADAN 13 YIL GEÇTİ, TÜRKİYE NÜFUSUNUN YÜZDE 1’İ TOPLAM SERVETİN YÜZDE 54.3’ÜNE SAHİP”

DSCF2925

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş mitinginde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i yuhalayan partilileri engelleyerek, “Siyasette kavga istemiyorum, bu millet kavgadan bıktı” dedi.
Kılıçdaroğlu, partisinin Müftülük Meydanı’nda düzenlediği mitingde iktidara gelmeleri halinde işsizliği ve yoksulluğu bitireceklerini, emekçi ve emekli maaşlarında iyileştirme yapacaklarını söyledi. Ülkede 6 milyon 200 bin işsiz, 17 milyon da yoksul olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Herkesin kazanacağı, huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi beraber inşa etmek zorundayız” diye konuştu.
Kahramanmaraş’ın potansiyeline dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ı sanayi, turizm ve tarımda cazibe merkezi yapacağını söyledi.

DSCF2933

“TEMİZ SİYASET KANUNU ÇIKARACAĞIM”
Siyasetin temiz olmadığı bir ülkede kaybedenin vatandaşlar olacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, TBMM’ye girmeleri halinde 4 ay içinde yasalaştıracakları bir numaralı kanunun ‘temiz siyaset, siyasi ahlak’ olacağını ifade etti. Refahın tabana yayılması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, aksi durumda bir avuç zengin nüfus oluşurken milyonlarca yoksul vatandaşın olacağını anlattı. Kılıçdaroğlu, “Yıl 2002. Türkiye nüfusunun yüzde 1’i toplam servetin yüzde 39’una sahipti. Aradan 13 yıl geçti, Türkiye nüfusunun yüzde 1’i toplam servetin yüzde 54.3’üne sahip” ifadelerini kullandı.

DSCF2936 DSCF2924

BELDE BELEDİYELERİ İÇİN REFERANDUM
Değişen Büyükşehir Yasası’yla birlikte beldelerin kapandığını anımsatan Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları halinde referandum yapacaklarını ve vatandaşların istemesi halinde beldelerin yeniden açılacağını kaydetti. Sadece 4 yıllık bir süre için partililerinden oy isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin de yoksul bir aileden geldiğini ve açlığın ne olduğunu bildiğini söyleyerek, hiçbir ailenin gelirinin 700 liranın altında olmayacağını söyledi. Çiftçilerin sorunlarına da değinen Kılıçdaroğlu, çiftçilere ücretsiz mazot vereceklerini vaat etti.

DSCF2968 DSCF2973

“SİZDEN 4 YIL İÇİN YETKİ İSTİYORUM”
Siyasete yeni bir anlayış getirmek zorunda olduklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Milleti düşünmek zorundayız. Hiç diyorlar mı ‘İşsizlik sorununu çözeceğiz’ diye. 17 milyon yoksul var, yoksulluğu gidereceklerini söylüyorlar mı? Ağızlarına bile almıyorlar. Ama sizden 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda farklı bir Türkiye olacak. Yoksulu olmayan Türkiye olacak. 4 yılda herkesin kazandığı bir Türkiye olacak. Alın teri kazanacak” diye konuştu.

“SİYASETTE KAVGA İSTEMİYORUM”
Refahı tabana yaymanın yolunun emekli maaşı ve asgari ücretten geçtiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, Ramazan ve Kurban Bayramları’nda emeklilere birer maaş ikramiye vereceklerini, asgari ücreti de vergi almayarak bin 500 liraya çıkaracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, “Asgari ücreti bin 500 liraya çıkarmak işçiye zulümdür” sözünü anımsattığı sırada mitingde bulunanlar yuhalamaya başladı. “Yuh çekmeyin, sandıkta kendinizi gösterin, ben onu istiyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Siyasette kavga istemiyorum. Bu millet kavgadan bıktı, ‘Onu dedi, bunu dedi’ bundan bıktı. Biz millet için siyaset yapacağız” ifadelerini kullandı.

DSCF2961 DSCF2977 DSCF2978 DSCF2980 DSCF2981 DSCF2982 DSCF2984 DSCF2992 DSCF2897