Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından aralarında Suriyeli sığınmacılar ile şehit yakını ve gazilerin de bulunduğu 2 bin yetim ve öksüze iftar verildi.

Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde açık havada düzenlenen programa; Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet İlker Çitilile Mehmet Uğur Dilapak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 5’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Kerim Acar, kaymakamlar, kurum müdürleri ve aralarında kentte barınan Suriyeliler ile gazi ve şehit yakınlarının da bulunduğu 2 bin yetim ve öksüzler katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, çeşitli sosyal etkinliklerle yetim ve öksüzlere sahip çıktıklarını belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde acılarımızı azaltıp sevinçlerimizi çoğaltacağız. Şehirlerimizin ve ülkemiz daha huzurlu, refah hale gelmesi için koşturacağız. Tabi hep beraber dua etmeliyiz. Yanı başımızdaki Suriye’de, Irak’ta insanlar tarihinde görülmemiş zulümler yaşamaktadır. Aramızda Suriyeli kardeşlerimiz de var. Onlara sahip çıkmanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi. Konuşmaların ardından çeşitli gösterilerin yapıldığı çocuklara oyuncak dağıtıldı.

5 1 2 3 4