Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi, 18 milyonluk yatırım bütçeli projelerin müjdesini verdi.

Yapılan açıklamada: “Kahramanmaraş AK Parti milletvekili olarak şehrimiz için gecemizi gündüzümüze katmaya devam ediyoruz. Son 2 ay içerisinde; toplam değeri 1 milyar 60 milyon TL olan Kadın Doğum Hastanesi ve Karakuz Barajı ihalesinin yapılması sağlanmış ve Ilıca’mıza bir hastane kazandırılmıştır. Bugün ise; Şehrimize, Ekmeğini topraktan çıkaran çiftçilerimizin arazilerini daha verimli kullanabilmeleri, üretimin desteklenmesi ve ürün çeşitliliğinin arttırılmasına katkı sunacak olan aşağıdaki projelerin onaylanmasına tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

Elbistan Sarsap Göleti sulaması 2. kısım işine 02.12.2020 tarihinde bakanlık makamının oluru ile ihale izni verilmiştir. 10 milyon TL keşif bedeli “Kahramanmaraş Elbistan Sarsap Göleti Sulaması 2. Kısım işinin ihalesi ve yer teslim işlerinin akabinde işe başlanacaktır. Bu proje ile brüt 6600 dekar tarım arazisini orta ve yüksek basınçla modern olarak sunulacaktır.

8 Milyon TL öngörülen maliyetli “Kahramanmaraş Göksun Büyükkızılcık Güller Göleti Sulaması” projesi en kısa sürede ihale edilecek ve yer teslimi yapılacaktır. Bu projenin tamamlanmasıyla 1740 dekar tarım arazisi orta ve yüksek basınçla kapalı sistem ve borulu şebeke ile modern olarak sunacaktır.

Elbistan İlçesi Karaelbistan mevki Derelerinde güvenlik tedbirlerinin alınması işi için öngörülen maliyet 800.000 TL olup Bu proje sayesinde derelerde can ve mal güvenliğini sağlanmak amacıyla gerekli güvenlik tedbirleri alınacaktır.

Şehrimize yapılacak bu yatırımlar için, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve ekibine, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sayın Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Sayın Av. Ahmet Özdemir, Sayın İmran Kılıç Sayın Mehmet Cihat Sezal ve Sayın Habibe Öçal’a teşekkür ederiz.

Kahraman Şehrimize hayırlı olsun.” İfadelerine yer verildi.