Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Uğur Kartal, memleketi Kahramanmaraş’ta toprağa verildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü PKKmensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Uğur Kartal, memleketiKahramanmaraş’ta toprağa verildi.

Şehit Kartal’ın (22) Türk bayrağına sarılı naaşı,Elbistan Devlet Hastanesi morgundan alınarakElbistan ilçesi Doğan Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü.

Kartal’ın ailesi ve yakınları, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Kalabalık konvoy eşliğinde Yavuz Selim Camisi’ne getirilen şehit Kartal’ın cenazesi, askerlerin omuzlarında katafalka konuldu.

Kartal’ın annesi Fadime Kartal, burada kızlarına, “Ağlayıp düşmanlarımızı sevindirmeyin.” dedi.

Cenaze törenine, Kartal’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutan Vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Uğur Dilipak ve İmran Kılıç ile İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Kartal’ın cenazesi, İl Müftüsü Muhammed Gevher’in kıldırdığı cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi.