Yıldızlar Türkiye Şampiyonu olarak ipi göğüsleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı aldıkları kupayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a takdim ettiler.

10-12 Nisan 2015 tarihleri arasında Sivas’ta yapılan Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı şampiyon oldu.

Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda başlayan ve 3 gün süren şampiyonada, yaklaşık 350 sporcu madalya için minderde ter dökerken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyepor Güreş Takımı 2 altın madalya, 4 gümüş madalya ve 3 bronz madalya kazandı.

Üç gün süren müsabakalar 10 sıklette yapılırken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı 9 madalya ile kupanın sahibi oldu.

Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımında şampiyon olan güreşçiler atrenörleri Fatih Demir, Abdulkadir Ağca ve Gençlik ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u ziyaret ederek şampiyonluk kupasını takdim ettiler.

NİCE ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK

Güreşçilerin başarılarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Erkoç, sporu insanlarımızın yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan Erkoç yaptığı açıklamada: “Başta hocalarımız olmak üzere müsabakaya katılan tüm güreşçilerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten gurur duydum ve mutlu oldum. Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde birinci olan bu arkadaşlarımız gelecekte de nice dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkaracaktır.

Sivas’ta yapılan şampiyonada 12 güreşçimiz katılmış ve 9 madalya kazanmıştır. Bazı sıkletlerde güreşçilerimizin ikisi de finale kalmış ve birbiriyle mücadele etmişlerdir. Bu güreşçi kardeşlerimizin daha büyük başarılara imza atacağına, dünya ve olimpiyat şampiyonları olacağına İstiklal Marşımızı söyleterek Şanlı bayrağımızı göndere çektireceklerine inanıyorum” dedi.

VOLEYBOLCULARIMIZ PLAY-OFF MAÇLARINDA

Salon sporlarına da ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Erkoç:  Bunun haricinde voleybol takımımız da play-off maçlarında mücadele ediyor. İnşaallah bu mücadeleden galip çıkması durumunda Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük takımların olduğu lige çıkacak. Bu çıkacağı liglerde de şehrimizin adını duyuracak ve başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum” diye konuştu.

SPORU YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak spora halkın katılımını sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Erkoç: “Obezite başta olmak üzere çeşitli hastalıklarla mücadele kapsamında halkımızın sporu yaşam biçimi haline getirmesi için gayret ediyoruz. Spor alanları, spor salonları, kondisyon merkezleri oluşturarak halkımızın sporla iç içe olmasını sağlayacağız. Tesisleşme adına özellikle de spor salonlarına ağırlık verdik. Önümüzdeki günlerde Hacı aryam Veli Mahallemizde ilk temeli atacağız. Gençlerimizin spor yapması ve kötü alışkanlıklardan uzak durması için bu tür sportif mekanların sayılarını artıracağız” diye konuştu.

Sivas’ta takım halinde şampiyon olan Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımında madalya kazanan güreşçilerin isimleri şöyle:

Ahmet Taş 46 kg’da Türkiye Şampiyonu

Ertuğrul Kahveci 50 kg’da Türkiye Şampiyonu

İbrahim Kar 50 kg’da Türkiye İkincisi

Hakan Kazcı 54 kg’da Türkiye İkincisi

Fatih Önalan 54 kg’da Türkiye üçüncüsü

Muammer Kılıç 58 kg’da Türkiye üçüncüsü

Yunus Doğan 63 kg’da Türkiye ikincisi

Hasan Kaya 63 kg’da Türkiye üçüncüsü

Güven Kalkan 100 kg’da Türkiye İkincisi