Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, bir mesaj yayınlayarak Kahramanmaraşlı vatandaşların Kurban Bayramlarını tebrik etti.

Yayınladığı mesajda Türk ve İslam âleminin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğe vurgu yapan Dilipak; “Müslümanlar bir yılda iki büyük bayram yaşamaktadır. İdrak ettiğimiz Kurban Bayramının da içinde bulunduğumuz Arakan(Myanmar)da Müslüman kardeşlerimize katliamın yapıldığı ve diğer coğrafyalarda Müslüman kardeşlerimizin acı çektiği şu günlerde ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize vesile olacağı düşüncesindeyim. Çünkü bayramlar sevgi, saygı ve hoşgörü ile birlik ve beraberliğin en büyük simgesi ve Anadolu insanının ailesi, eş, dost ve akrabaları ile en çok vakit geçirdiği zamanlardır. Barındırdığı pek çok anlam ile müminlerin Allaha yaklaşmalarını sağlayan Kurban ibadeti sadakatin, fedakârlığın ve teslimiyetin göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kahramanmaraş’lı hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramlarını kutluyor, Kurban Bayramının Kahramanmaraş’ımıza, ülkemize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa birlik beraberlik ile huzur ve barış getirmesini diliyor. Özgür bir şekilde Bayramları idrak etmemizde kanları ve canlarıyla mücadele eden aziz şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum.” Dedi.

59total visits,1visits today