Afşin Belediyesi tarafından yapımının kısa bir süre içerisinde tamamladığı Hanımlar Kültür ve Spor Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa; AK Parti Grup Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Şeref Kırbıyık, Elbistan Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca,,AK Parti Milletvekili Adayı M.İlker Çitil, Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri ile Çok sayıda vatandaş katıldı.

Bölgede ilk olan ve Kahramanmaraş ile çevre illerinde örnek alması gerektiği bir tesis olduğunu belirten Ünal;” değerli misafirler, hanımefendiler, beyefendiler bu gün Afşin’imizde ikinci açılışımız bu. Özellikle Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Güven’e 10.000 metre karelik pazaryeri için teşekkür ediyorum ama ben bu binayı daha çok beğendim. Özellikle hanımefendiler bunu fazlası ile hak ediyorlar. Çünkü bayanlar sosyal etkinliklerde bulunacakları alanlar oldukça kısıtlı. Açılışını yaptığımız bu tesisin tüm hanımlarımıza, Afşin’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Başkan Güven’i yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tebrik eden Ünal konuşmalarını şöyle sürdürdü;”  bakın arkadaşlar AK Partinin, Afşin Belediyesinin insana verdiği değerin, kıymetin göstergesi. Türkiye öyle bir yere geldi ki CHP’nin 1940’larda yabancı misyon şefleri görmesin diye şalvarlı ve kasketli köylüleri Ulus meydanına almamaları çok meşhurdur. Kendi insanından utanan anlayıştan kendi insanına en iyi layığı veren anlayışına geçti Türkiye. Yani amir devletten memur devlete geçtik. Bakın hanımefendiler için Belediye Başkanımız, birinci sınıf bir dinlenme ortamı, sohbet ortamı, çok amaçlı bir ortam oluşturmuş. Onun için Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Güven’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tesis hakkında heyete bilgi veren Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven;” Göreve Gelmemizle Birlikte Vatandaşların Daha Rahat Bir Yaşam Sürebilmesi İçin İlçe’nin Birçok İhtiyaçlarını Gidermek İçin Çalışmalarımız devam ediyor. Birbirinden Farklı Projelere İmza attık.  Bunlardan bir tanesi de Kadınların Bir Araya Gelmelerini Sağlamak İçin Afşin Belediyesi Hanımlar Kültür Ve Spor Merkezini Bina İçerisinde İhtiyaç Duyulan A’dan Z’ye Her şey düşünülmüştür. Hanımlarımızın kullanabilecekleri, Mutfağı, Kütüphanesi, Fitness salonu, Kafeteryası ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir tesis oluşturduk. Sizlerin de gördüğü gibi bayanlarımız burada çay sohbetlerini, günlerini, sporlarını yapabilecekleri bir alandan kütüphanemizde zaman geçirip çeşitli aktiviteler yapabilecekleri bir mekân haline getirdik. Bu mekânda Afşinli hanımlarımız, dışardan gelen hanım misafirlerimiz boş zamanlarını değerlendirecekler Afşin’imize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Heyet açılış sonrası bayanlar ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra esnaflara ziyaretlerde bulunulmak üzere tesisten ayrıldı.

AFBL1253 AFBL1256 AFBL1328