Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta MÜSİAD tarafından bir otelde düzenlenen akşam yemeğine katıldı. Bakan Ünal, burada isim vermeden paralel yapıyı eleştirdi. Ünal, paralel yapının ülkenin kaynaklarına büyük zarar verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Maalesef MÜSİAD’ın bir dönem Kahramanmaraş’ta olmaması aslında çok büyük bir kayıp oldu. Çünkü MÜSİAD’ın olmaması maalesef birilerinin o boşluğu çok kötü bir şekilde doldurmasını sağladı. ve onlar bugün hala acısını, sıkıntısını yaşadığımız bu şehrin kaynağını bir yerlere götürdüler. Bu şehrin kaynağını bu şehre kullandırtmak yerine,Amerika’da birilerine lobi faaliyeti olarak maalesef peşkeş çektiler. Birilerine sponsorluk yaptılar, birilerine de maalesef imkan olarak sundular. Çünkü onların derdi, bu şehir değildi. Onlar bu şehrin derdiyle de dertlenmediler. Onlar, hizmete bağlı olmayanlar, Müslüman bile olsalar ‘Kardeşimiz değil’ diyecek kadar maalesef taassup içerisinde bu ülkeye, bu ülkenin kaynaklarına çok büyük zarar verdiler. O yüzden MÜSİAD inşallah bundan sonraki süreçte, özellikle diğer işadamları örgütleriyle birlikte Kahramanmaraşımızı layık olduğu yere taşıyacaktır.”

Bakan Ünal’a konuşmasının ardından MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak tarafından adına fidan dikildiğini gösteren belge verildi.