Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan’ın Kahramanmaraş’ın dertleriyle hem hal olan bir isim olduğunu, aday olmasının da camialarını mutlu ettiğini söyledi.

STK’LARLA BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİM

 

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci ve yönetim kuruluyla bir araya geldi. Sendika binasında gerçekleşen ziyarette sıcak karşılanma karşısında sendika üyelerine teşekkür eden Arıkan yıllardır kendisin de sivil toplum kuruluşlarında yer aldığını söyledi. Sivil toplum örgütlerinin kente yatırım gelmesinde büyük katkı yaptığını vurgulayan Arıkan; “4 bin 500 üyesi bulunan Sağlık-Sen Kahramanmaraş’ın en geniş sendikalarından birisidir. Allah nasip eder, milletimiz de yetki verirse meclise girersek orada STK’ların görüş ve düşüncelerini öncelikli olarak gündeme getirip, bütün isteklerine cevap vermek için mücadele edeceğim.

Esnaflıktan çiftçiliğe, yöneticilikten iş adamlığına kadar bir çok sektörde çalışmış olmamın bana önemli getirileri olmuştur. En önemlisi de Kahramanmaraş’ta bu yaşa kadar halkla iç içe olduğum için kimlerin derdi var kimlerin yok biliyorum. Çalışanlarımız olsun diğer vatandaşlar olsun bizzat gelip dertlerini anlatırlar. Her şeyi yaşayarak gördüm diyebilirim.

MEMLEKETİMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞMEYE DEVAM EDECEK

AK Parti Kahramanmaraş’ın çehresini değiştirdi. Değişim devam edeceğinden bizim de çorbada tuzumuz olsun istiyoruz. Dünya dönüyor ve ihtiyaçların şekli ve çeşidi artıyor. Biz bunları anlayıp çözmek için var olduğumuz sürece çalışacağız. Nerde olursa olsun, milletvekili olmak çalışmaya başlamak için şart değil. “ dedi

SENDİKALAR ÜYELERİ KADAR ÜLKESİ İÇİNDE ÇALIŞIYOR

Sendikaların görevinin sadece kendi üyelerinin çıkarlarını korumak için değil, milletimizin ve ülkemizin çıkarları içinde çalışmak olduğunun altını çizen Arıkan şöyle konuştu; “Bu çok önemli, ülkemizde demokrasi ve insan haklarının gelişmesi, adalet ve hukukun yerleşmesi bu mücadelelerle gerçekleşmiştir. Önümüzde Yeni Anayasa çalışma süreci var. İşte bu çalışmalarda da STK’lar önemli bir görev üstlenecekler. Tam demokrasiye geçmek sadece oy almakla olmuyor. STK’ların da desteklerini almak gerekiyor. Bu yeni dönemde inşallah bütün hedeflerimizi gerçekleştirir, özlediğimiz Yeni Türkiye’ye kavuşacağız. Bu ziyaretler bugün olduğu gibi ileride de sık sık gerçekleşecektir.”

 

Arıkan’ı üyeleriyle birlikte ağırlamaktan mutlu olduğunu belirten Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci ise Arıkan’ın Kahramanmaraş kamuoyu tarafından tanındığını dile getirerek; “Kahramanmaraş’ın dertleriyle hemhal olan birinin bu yola çıkmış olması bizi çok mutlu etti. Başarılar dilerim, ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Ziyaretten de ayrıca çok memnun oldum, şahsım ve Sağlık-Sen adına kendilerine teşekkür ederim.”