Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinin Kırmakaya Mahallesi’nde yaşayan siyam ikizleri Sema ve Ayşe,Türkoğlu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olarak Çanakkale gezisi kazandı.

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün her ay düzenli olarak yaptığı şiir yarışmasında birinci gelen öğrenciler Türkoğlu Belediyesi işbirliği ile Çanakkale gezisine götürüldü. Liseliler arasında düzenlenen ‘Dur Yolcu’ adlı şiir yarışmasında birinci gelen Ayşe ve Sema Tanrıkulu adlı siyam ikizleri, Çanakkale gezisine gitmeye hak kazandı. İlk defaÇanakkale’yi görme heyecanını yaşayan ikizler, “Liseliler arası ‘dur yolcu’ yarışması vardı kazandık 9.sınıfa gidiyoruz ilk defa Çanakkale’ye gideceğiz. Bu yüzden çok mutluyuz. Masraflarımızı karşıladığı için Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş’a teşekkür ediyoruz” dediler.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan ise, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her ay bir şiir yarışması düzenlediklerini hatırlatarak, “Bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimizeTürkoğlu Belediyesi işbirliğiyle Çanakkale gezisi ile ödüllendirmek istedik. Bu arkadaşlarımız İstiklal Marşı, Dur Yolcu ve Bayrak şiirlerinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz. Ödüllerini Belediye Başkanımız Osman Okumuş ile birlikte karar verdik ve başkanımızın desteği ile de inşallah az sonra kendilerini Çanakkale’ye yolcu edeceğiz. Hepsine hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.