Her yıl geleneksel olarak kutlanan yılbaşı etkinliği bu defa çok renkli görüntülere sahne oldu.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Uygulama Anasınıfı tarafından 2015 yılının son günü çeşitli etkinliklere kutlanırken çocuklar 2015 yılına güle güle derken yeni yıla da hoş geldin dediler.

Sevim Şirikçi Uygulama Anasınıfında gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı bulurken, çocukların bu özel günde birbirlerine hediye alıp vermeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Eğlenceye çocukların yanı sıra öğretmen ve velilerde çocukların bu eğlencesine ortak oldular.

Sevim Şirikçi Uygulama Anasınıfı Öğretmeni Fatma Özdemir, bu tür etkinliklerin düzenlemekteki amaçların çocukların kaynaşmasını sağlamak, hediye kültürünü ön plana çıkartmak, öğretmen, veli ve öğrenci ilişkilerini biraz daha diri tutmak olduğunu söyledi.

Öğretmen Özdemir, bu tür etkinliklerin sadece yılbaşına özel değil, diğer günlerde bu tür etkinliklerin düzenleneceği müjdesini verdi.

Öğrenci velilerinden Pınar Göl Gökkaya ise, bu tür etkinliğin düzenlemesinden çok mutlu olduğunu belirterek, bu tür programların her zaman yapılması gerektiğini söyledi.

Programa katılan davetliler ve öğrenciler yeni yılın hayırla vesile olması temennisinde bulunarak topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.