KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Dulkadiroğlu ilçesi Sarıkaya Mahallesi’ne 2800 metre kanalizasyon şebekesi çekildi.

KASKİ Genel Müdürlüğü, doğal arıtma sistemi bulunan ancak yapıldığı günden itibaren hiç çalışmayan fosseptik çukurunun yerine 2800 metre uzunluğunda hat döşemesi yapıp Sarıkaya’nın kanalizasyonunu Doğukent’te bulunan mevcut kanalizasyon hattına bağlayarak mahallenin sorununu çözüme kavuşturdu.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından incelemede bulunan KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok birtakım açıklamalarda bulundu. ALTUNOK konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘’220 km kanalizasyon ve yağmur suyu hat döşemesi yaptık’’

‘’Kuruluşumuzdan itibaren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ’un talimatlarıyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İl genelinde 780 km içme suyu hattı ve 220 km kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çektik ve çalışmalarımız sürüyor.

Sarıkaya Mahallemize Nisan ayında 3000 metre ilave içme suyu şebekesi yapmıştık. Bugün de mahallemizin kanalizasyon problemini çözmüş olduk. 2006 yılında yol kenarına yapılmış ancak hiç çalışmamış olan doğal arıtma sistemli fosseptik çukuru yerine, mahallemizin kanalizasyon hattına 2800 m hat ilavesi yaparak mevcut hattı Doğukent bölgesindeki kanalizasyon hattına bağladık. Çalışmalar sırasında yer yer mahallemizin fiziki şartlarından ötürü 9 metre derin kazı yapıldı. Neticede fosseptik çukurunun çalışmamasından ötürü aşırı koku ve hastalıklara maruz kalan mahalle sakinlerimizin ve bu yolu kullanan vatandaşlarımızın bu sorununu çözmüş olduk’’ dedi.

Sarıkaya Mahalle Muhtarı Mustafa Güneş’ten Teşekkür

Çalışmalardan oldukça memnun olduklarını dile getiren Sarıkaya Mahalle Muhtarı Mustafa Güneş, hizmetlerinden dolayı KASKİ’ye teşekkür etti.

Muhtar Güneş konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’ Mahallemiz büyük bir sorundan kurtuldu. 10 yıl önce il özel idare tarafından mahallemize doğal arıtma sistemli Fosseptik çukuru yapıldı ancak hiç çalışmadı. Bu nedenle evlerden gelen atıklar, mahallenin alt kısımlarında kalan evlerin bahçelerine akıyordu. Bu da beraberinde kokuya neden olup hastalıklara davetiye çıkarıyordu. KASKİ’nin yapmış olduğu kanalizasyon çalışmasıyla bu sorunlar tarih oldu. Yapılan hizmetlerden ötürü Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a ve KASKİ Genel Müdürlüğüne, şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum’’ dedi.