Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü dolayısı ile Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde “ÇANAKKALE GÖZYAŞI GECELERİ” gösterisi düzenlendi.

Programa; Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal, TPB Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, İl Sağlık eski Müdürü ve AK Parti Milletvekili Adayı Dr. M. İlker Çitil, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener, Ak Parti İl Başkanı Metin Doğan, Sağlık Sen Kahramanmaraş Onursal Başkanı Mutlu Kaya, Memur Sen İl Başkanı Adnan Alagöz, Adıyaman ve Osmaniye Sağlık Sen İl Başkanları ile Sağlık çalışanlarını yoğun ilgi gösterdi. Sağlık Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci gecede yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Öncelikle davetimize icabet ederek programımıza yoğun ilgi gösteren tüm davetlilere teşekkür ediyoruz. “Bu ezanlar ki ebedi yurdumun üstünde inlemeli’’ diyorsak eğer…Onurlu başımız, yedi düvelin değil, Rabbimizin huzurunda eğilecekse eğer…Mermerlerin nabzında çarpacaksa Tekbir… Masmavi göklerin süsü, şehidimin son örtüsü  Albayrak ,hürce dalgalanacaksa eğer…

Yarınların ümidi çocuklarımız, hürce oynayacaklarsa bahçelerde…İnsanlığın ölmemesini istiyorsak bu topraklarda…Birlikte savaşıp, birlikte kazandığımız bu vatan topraklarında, Yedi düvele inat kardeşliğimizin ebede kadar sürmesini istiyorsak eğer… Çanakkale’yi unutmamamız ve utturmamamız gerekir. Ey Çanakkale Şehitlerinin torunları…! Bize aydın olma mavalları okuyan zihniyet, bir göz odamızı aydınlatamıyordu ki. Onlara göre güçlü olmak düşenin değil, düşürenin yanında olmaktı.

Yaşamak şahit olmaktı. Ayeti örtüsünde taşıyan kızların örtüsünün ucuyla göz yaşı sildiği zamanlara şahit olduk. Ayşe teyzeyi lastik ayakkabısındaki toprak lekesi yüzünden adliye kapısından çevirenlere şahit olduk. Bilmiyorlardı ki ayaklardaki toprak vicdanlardaki çamurdan daha temizdi.

Hastaysan şifan cebindeki paran kadardı. Küçük gördükleri halkın hakkını büyük masalarda yiyenlere, kürsü minderlerini makam koltuğu zannedip “beceremediniz artık bırakın” manşetlerini attıranlara şahit olduk. Ve bir karar verdik, ya sefil zihniyetin sömürdüklerine şahit olmaya devam edecektik yada baş koyulacak bir dava ile milleti uyandıracaktık. Bu uzun yolun zahmetine baş koyacaktık ki rahmetini millet görsün. Öyle yiğit dava arkadaşları yoldaş olmalı ki bize birimiz hepimiz, hepimiz millet için olalım. Duamızı davaya, davamızı hizmete, hizmetimizi millete, hayalimizi gerçeğe dönüştüren Allah’a şükürler olsun. Her gün eşlerimizin kurduğu sofrada eksik olmayı millet için göze almışız, çocuğumuzun oyununa değil, uykusuna yetişmeyi göze almışız. Biz ki, feda etmeden vefa beklemeyiz. Yağmur çamur dinlemeden, gece gündüz demeden dolaştık.

“MAZLUM NEREDE AĞLIYORSA BİZ ORDA OLMAYA ÇALIŞTIK”

Sağlık-sen teşkilatı olarak yüklendiğimiz sorumluluklar; sağlık çalışanlarının, sosyal hizmet çalışanlarının ve milletimizin emanetidir. Bu emanet üzerimizde kaldığı sürece; hizmet sendikacılığı vizyonumuzun mana iklimini ülke insanımıza ve insanlığa ulaştırma seferberliği içinde olacağız. Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının mesleğinin onuruna yaraşır haklar ve çalışma koşulları için;  Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanlarına itafen; sizler umudun adısınız diyerek, yıpranma payı, kreş hakkı ve lisans tamamlama gibi verdiği sözlerin bir an önce uygulamaya geçmesini umuyoruz. Birileri sendikacılığı çıkar hesaplı küçük dünyalarına hapsetmeye çalışırken biz emeğin hakkını aradık. Bazıları yalana dolana sendikacılık derken bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle, emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını aradık. Bizler müspet hareket ilkesi ile hizmet etmeyi seçtik. Sadece ve sadece hitab ettiğimiz kitlenin güvenini ve dualarını aradık.

Mısır’da tarafız, Gazze’de tarafız, Suriye’de tarafız. Biz, zulme uğrayandan yana ve mazlumdan yana tarafız. Biz doğru olacağız. Doğru söyleyeceğiz. Ve doğru bildiğimizden bir adım taviz vermeden bu davaya hizmet edeceğiz. Allah’ım da bizi doğrudan ve adaletten ayırmasın inşallah diyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Gecede daha sonra Mutlu Kaya, M. İlker Çitil ve Mahir Ünal’ın da birer konuşma yapmasının ardından Haşim Akten yönetimindeki ‘Gözyaşı Grubu’na bağlı profesyonel oyuncular tarafından “Çanakkale gözyaşı geceleri” isimli eser sahnelendi ve büyük bir ilgi ile izlendi.

DSCF8305 DSCF8265 DSCF8293 DSCF8302