Kahramanmaraş-Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Eş Başkanları Tural Şahbazlı ve Hemran Emirli, dernek üyeleri ile birlikte Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi ziyaret etti.

Rektör Deveci’nin Rektörlük görevinin birinci yılı dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette dernek üyeleri, Rektör Deveci’nin 2015 yılını KSÜ ve Azerbaycan Üniversiteleri işbirliği ve dostluk yılı ilan etmesi ve Türk Dünyası ile ilgili faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti. Dernek üyeleri Azerbaycan halkı, üniversitemizde eğitim gören Azerbaycanlı öğrenciler ve Kahramanmaraş’ta ikamet eden Azerbaycan vatandaşları adına Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’ye teşekkür belgesi takdim ettiler.

Rektör Deveci ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 2015 yılının Azerbaycan ile kurulan bağların güçlenmesi ve ortak faaliyetler yürütülmesi bakımından verimli geçtiğini vurguladı. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, üniversite olarak bundan sonraki süreçte de Azerbaycan ile ilişkilerin artarak devam etmesini hedeflediklerini belirtti.