Dulkadiroğlu Belediyesi Regaip Kandili nedeniyle ilçe genelinde 26 camide gül suyu uygulaması yaparak camileri gül kokusuyla buluşturdu.

Mübarek gün ve gecelerde çeşitli uygulamalar yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, camileri gül kokularıyla buluşturarak bu uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Regaip Kandili nedeniyle ilçede bulunan 26 camide gül suyu uygulaması yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, camileri gül kokularıyla buluşturdu.

Vatandaşlara kandil çöreği ve şekeri de ikram eden Dulkadiroğlu Belediyesi, özel gün ve gecelerde bu uygulamaları sürdüreceklerini bildirdi. Konuyla ilgili konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, özel gün ve geceleri atmosferine uygun bir şekilde idrak ettiklerini söyledi. Vatandaşların en güzel ortamda ibadetlerini gerçekleştirmeleri adına böyle bir uygulama yaptıklarını kaydeden Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öncelikle Regaip Kandilinin ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Mübarek üç aylarının müjdecisi bu güzel geceyi en güzel şekilde idrak etme amacıyla birkaç çalışma yaptık.

Bu önemli gün ve gecelerde farklı uygulamalarımız mevcut. Bu uygulamalara camilerin gül suyuyla yıkanması ve dezenfekte edilmesini de ekledik. İlçe genelinde 26 camimizde bu uygulamayı Regaip kandili öncesinde yaptık. Kandil gecesinde de vatandaşlarımıza çörek ve şeker ikramında da bulunduk. Yıl boyunca bu uygulamalarımızı önemli gün ve gecelerde de sürdüreceğiz.”