Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde, ekinleri yaban domuzlarından korumak için ses çıkaran düzenekteki piknik tüpünün patlaması sonucu çıkan yangında 1 hektarlık buğday tarlası ile 2 dekar ormanlık alan zarar gördü.

Kaleboynu Mahallesi’ndeki Karakütük mevkindeki çiftçilerin ekinlerini domuzlardan korumak için yaptıkları ses çıkaran düzenekteki piknik tüpü, iddiaya göre patlayınca yangın çıktı. Kısa sürede buğday tarlasına yayılarak büyüyen alevler, ormanlık alana da sıçradı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, havadan ve karadan müdahaleyle yangını kontrol altına aldı. Yangın nedeniyle 1 hektarlık buğday ekili tarla ile 2 dekar ormanlık alan zarar gördü.

Yangının çıktığı bölgeye gelerek yetkililerden bilgi alan Andırın Kaymakamı MustafaMaslak, “Kısa sürede yangın mahalline gelen Andırın, Göksun ve Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü yangın arazözleri ve iş makineleri yangına müdahale ederek kontrol altına alındı. Çok şükür yangın daha fazla büyümeden söndürüldü. Hatay Dörtyol Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı yangın helikopteri de bölgeye gelerek yangına müdahale etti” dedi.