Eski RTÜK Yönetim Kurulu üyesi ve CHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Ali Öztunç,Koza İpek Grubu’na ait Bugün ve Kanaltürk televizyonlarına yapılan kayyum atamasını ve çalışanlara yönelik polis şiddetini sert dille kınadı.

“Bunun adı faşizmdir” diyen Öztunç, “Bugün yaşananlar medyanın ne hale geldiğinin bir başka göstergesidir. Türkiye’de medya özgürlüğünü kimlerin yok etmek istediğinin ispatıdır. Gerçekten de Türkiye’yi ileri demokrasiye götürmek isteyenler Türkiye’yi en geri demokrasiye götürmektedirler. Bunu da çok pervasızca yapıyorlar. Tek bir dertleri var, kendi siyasi gelecekleri. Kendi siyasi gelecekleri için Türkiye’yi mahvediyorlar.” diye konuştu.

Buna mutlaka toplumun cevap vermesi gerektiğini kaydeden Öztunç, bunun için sandığın fırsat olduğunu hatırlattı. Öztunç, “1 Kasım bunun için bir fırsattır. Düne kadar birlikteyiz dedikleri insanlara bile bunları yapan insanlar yarın başka insanlara neler yaparlar. Bu yaşananları nefretle kınıyorum. Bu yaşananlardan dolayı üzgünüm. Keşke medya özgürlüğü sağlanabilse. Bırakın özgürlüğü, Irak’ın ve Afganistan’ın bile altına çekmeye çalışıyorlar. Yazıktır günahtır. Faşizm böyle bir şey. Bunun adı faşizmdir.” ifadesini kullandı.