SON DAKİKA
hava
Deniz Sigorta Kahramanmaraş
Google News

ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Son Güncelleme :

08 Aralık 2018 - 7:47

/ kez okundu.
ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
Deniz Sigorta Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğrenci Toplulukları Yönetim Birimi (ÖTYB) Genel Kurul Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

ÖTYB Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu üyeleri, KSÜ bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının akademik başkanları ve topluluk üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Öğrenci topluluklarının gerçekleştirdiği etkinliklerin kişisel ve akademik gelişimlerine büyük katkı sunduğunu her fırsatta dile getiren Rektör Can, “bir işi yaparken en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olalım. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindeki gelişmeleri yakından takip edelim ve üniversitemiz imkânları ölçüsünde şehrimizde de hayata geçirelim. Alışılagelmiş etkinlik kalıplarının dışına çıkalım. Öğrencilerimizin kişisel gelişimine ve kariyer hedeflerine katkı sunacak etkinliklere imza atalım. Topluluk faaliyetlerini planlarken öğrencilerimizin fikirlerine öncelik vererek özgüvenlerinin gelişimine olanak tanıyalım.” şeklinde konuştu.

Öğrencilere derslere öncelik vermek kaydıyla öğrenci faaliyetlerinde aktif olarak yer almaları tavsiyesinde bulunan Rektör Can, “Öğrenci topluluklarını dar çerçevede tutmayalım bütün akademik birimlerden öğrencileri kapsayıcı topluluklar kuralım. Farklı bakış açılarını zenginlik olarak görelim ve farklı bakış açılarının daha güzel işlerin ortaya çıkarılmasına vesile olacağını unutmayalım. Medeniyet, kültür ve değerlerimizin bilincinde olarak hareket edelim. Öğrenci topluluklarının faaliyetlerini dar anlamda ve ideolojik sınırlarda tutmayalım. Milli kahramanlarımız, düşünürlerimiz, yazar ve sanatçılarımız, insani hasletlerimiz gibi çok sayıda değenlerimiz var topluluklar olarak bunları işleyen faaliyetler planlayalım. Milli Mücadele’nin en önemli kahramanlarından Sütçü İmam’ın adını taşıyan üniversitemizi hak ettiği noktalara birlikte taşıyalım.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının adından ÖTYB Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu Başkanı ve üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak, Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Pak, Öğretim Görevlisi İsmail Göktürk, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Abdullah Göktaş ve komisyon sekreteri Yavuz Özal toplulukların kuruluş ve işleyişleri hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Toplantı Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Pak ve komisyon üyeleri topluluk temsilcilerinin sorularını cevaplandırmalarının ardından son buldu.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.