Bölgesini karış karış gezerek seçim öncesi vaatlerini tek tek yerine getiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Vatandaşımıza ne söz vermişsek hepsini bir bir yerine getiriyoruz” dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Uğur Dilipak, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Belediye Meclis Üyeleri ve partililerle birlikte; Demirciler, Halkaçayırı, Maksutuşağı, Arslanbey, Kartal, Çokyaşar, Güzelyurt ve Yahya Kemal mahallelerini gezdi.

Bu mahallere yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlatan Başkan Okay, seçim öncesinde dile getirdikleri tüm sözleri tek tek yerine getirdiklerini anlattı.

NST_8742 flas NST_8549 NST_8625

Özellikle köyden mahalleye dönen bölgelerde yaşayan insanların ayağını çamurdan kesme sözü verdiklerini kaydeden Başkan Okay, bu sözü büyük ölçüde yerine getirdiklerini anlattı.

Bir kaç mahallenin kilit parke ve alt yapı sorunu olduğunu anlatan Başkan Okay, bu sorunlarında yaz döneminde tamamlanacağını anlattı.

Vatandaşlarla tek tek ilgilenen ve sorunlarını dinleyen Başkan Okay, projelerini ve yapılacak hizmetler hakkında şunları söyledi:

“Seçim döneminde ve sonrasında bu bölgeleri karış karış gezdik ve çeşitli sözler verdik. Şuanda bu sözlerin büyük bir bölümünü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Diğer sözlerimizin de her zaman arkasındayız ve onları da yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Önceliğimiz vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak oldu. Bu noktada ekiplerimiz rekor sürelerde çalışma yaparak bölgemizin büyük bir kısmını kilit parke çalışmalarıyla donattı. Bundan sonraki hedefimiz kalan bölgelerimizi tamamlayarak mahallelerimize kalıcı hizmetler yapmaktır. Şuanda bir çok mahallemize çocuk parkı ve yeşil alan kazandırmak için çaba harcıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi kapılarımız vatandaşlarımıza ardına kadar açık. Randevusuz bir şekilde bizlerle görüşüp dertlerini dile getire bilirler. Bizde bu dertlerini gidermek için elimizden gelen çabayı ve gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.”

Başkan Okay ile birlikte Dulkadiroğlu bölgesini gezen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Uğur Dilipak, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 1 yılık süre içerisinde bölgesine çok önemli hizmetler yaptığını belirtti.

Başkan Okay’a ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Dilipak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Seçim sürecinde Dulkadiroğlu bölgesini karış karış gezdik. Belediyemizin bölgesine kazandırdığı hizmetlerin bölge halkı için ne kadar önemli olduğunu da bizzat gördük. Başkanımız ‘vatandaşımızın ayağını çamurdan keseceğiz’ diye söz verdi ve bu sözünü yerine getirdiğini görüyoruz. Ak Partili bir belediyeye de bu yakışır diye düşünüyorum. Bu seçimden başarıyla çıkarak başkanımız ve halkımızla Dulkadiroğlu’na ve Kahramanmaraş’ımıza omuz omuza hizmet edeceğiz.”

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’de yoğun bir seçim dönemi geçirdiklerini anlattı.

Debgici, bu yoğun seçim döneminde gittikleri her mahallede coşkuyla karşılandıklarını anlatarak şunları söyledi: “Bölgemizde ziyaret ettiğimiz mahallelerde coşkuyla ve sevgiyle karşılandık. Bu Ak Parti hükümetinin ve belediyemizin üstün hizmetlerinden partimize gösterilen bir teveccühtür. İnşallah bu seçim dönemini de başarıyla artırarak bu bölgelerimize daha büyük hizmetleri kazandırmak için mücadele edeceğiz.”