Zekai Bilgen Musiki ve Kültür Derneği tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde verilen Türk Sanat Musikisi konseri büyüledi.

29/03/2015

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçe Belediyesi’nin sosyal ve kültürel aktiviteleri devam ediyor. Onikişubat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün organizesiyle Zekai Bilgen Musiki ve Kültür Derneği korosu tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Türk Sanat Musikisi Konseri düzenlendi.

Şef Zekai Bilgen idaresinde solistler ve koro tarafından seslendirilen birbirinden güzel sanat müziği eserleri, Kahramanmaraşlılara musiki dolu bir gece yaşattı. Gecede konuşan Bilgen, katkılarından dolayı Onikişubat Belediyesi’ne teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Bizler musikiye gönül veren insanlar olarak Türk Sanat Müziğimizi gençlerimize sevdirmeye ve geleceğe taşımaya gayret ediyoruz. Gerçekten bunu yapmak çok zor. Bu nedenle hepimize ciddi görevler düşüyor. Dolayısıyla bugünkü konserimize katkı sağlayan Onikişubat Belediyemize ve saygıdeğer Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ediyoruz. İnşallah sizlerin de desteğiyle musikimizi sevdirmeye, sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz.”

Güzel bir konser icra eden koro ve şef Zekai Bilgen’e teşekkür eden Başkan Mahçiçek ise çiçek takdiminde bulundu. Konsere katkılarından dolayı dernek üyelerince hazırlanan plaket ise Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından Başkan Mahçiçek’e verildi.

Konsere, Garnizon Komutanı Albay Kerim Acar, Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yoğurt ve yüzlerce sanatsever Kahramanmaraşlı katıldı. Konser, tüm katılımcıların birlikte seslendirdiği “Gemim Gidiyor Baştan” adlı eserle son buldu.