Kahramanmaraş müftülüğünün Hac kayıtlarını yaparken bazı vatandaşlara karşı torpil yapılıyor iddiası hacı adaylarını ayağa kaldırdı.

Kontenjan sıralamasına giren bazı hacı adayları kayıtlarını yaptırmak için müftülük binasına gittiklerinde hiç ummadıkları bir şeyle karşılaştıklarını iddia ettiler.

Kontenjan sıralamasında olmasına rağmen kayıt yaptıramayan hacı adaylarından Ünal Akın tepkilerini haber interneti. com’a aktardı.

Bizler burada hakkımızı arıyoruz

Ünal,156 numaralı sırada beklerken kontenjanda olmayan 600 -700. Sıradaki kişilerin şirkete kayıt yaptırdığını iddia ederek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizler burada hakkımızı arıyoruz.  Yetkili ağızdan net bir açıklama yok! Bize sistem gitti diye oyalıyorlar. Müftü bey geliyor reklam yapıyor sizin hakkınız var demiyor. Bizi oyalamaya çalışıyorlar. Biz hakkımızı yedirmek istemiyoruz. Burada bizim hakkımızı yiyorlar. Torpil işlerinin müftülükte bile yapılması çok üzücü bir şey.320 kontenjan var ama 600 sıradaki kişiler gelip kayıt yaptırıyor. Biz 156 sıradayız ama yapamıyoruz. Şirketler tarafından bize kontenjan doldu deniliyor. Kontenjanda olmayan kişiler kayıt yaptırıyor bu nasıl bir iş anlayamadık. Bizler saatlerce bekliyoruz. Bizi oyalamaktan başka bir şey yaptıkları bir şey yok. Sistem yok bekleyin diyorlar bir başkası geliyor elinde dosya ile 10 kişinin işlemini yapıp gidiyor. Ve bu olay bizim gözümüzün önünde oluyor. Sonra bu neyin işlemi diye sorduğumuzda bize inkâr ediyorlar.”

DSC_0012 DSC_0011