Türkiye Güreş Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan minik erkekler  serbest güreş Türkiye şampiyonası 18-19  nisan 2015 tarihlerinde Batıpark spor salonunda yapılan müsabakalar sonucunda tamamlandı.

İki gün süren şampiyonaya  46 ilden 110 spor kulübü güreş takımı ve 450 sporcu  katıldı. Müsabakalar 3 minderde gerçekleştirildi.Takım olarak İstanbul BJK güreş takımı birinci olurken, Ankara Büyükşehir belediye SK. ikinci ve Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü üçüncü olarak tamamladı.Derece yapan kulüplerin Kupalarını Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı ve Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Ayman takdim etti.

Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı ve Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Şampiyona ile ilgili yaptığı değerlendirmede   ”46 ilden 110 kulüp 450 sporcu  ile yoğun bir katılım olduğu şampiyona gerçekleştiriyoruz.Türk sporunun en büyük lokomotifi Güreştir.Olimpiyatlarda hedef  koymuş, madalyalar almış branşlardan biriyiz.Hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatlarında buradaki sporcularımız al bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandırmaktır.”   dedi.

IMG_1979 IMG_1980 IMG_1991