Kahramanmaraş’ta MHP üyesi bir grup partili, Koza İpek Grubu’na bağlı Bugün ve Kanaltürk televizyonlarına kayyum atanarak el konulmasını basın açıklaması yaparak protesto etti.

Özel İdare İş Merkezi önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan MHPKahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Öner, “Muhalif hiçbir sese tahammül göstermeyen, muhalif hiçbir beyana ve duruşa neredeyse hayat hakkı tanımayan AKP iktidarı, mafya gibi davranarak insanların mallarına el koymaktadır.” dedi.

Koza İpek Grubu’na, devletin imkanlarının kullanılarak el konulduğunu belirten Öner, “1 Kasım seçimlerine birkaç gün kala Adalet ve Kalkınma Partisi ne yazık ki; kantarın topuzunu iyice kaçırmıştır. Muhalif hiçbir sese tahammül göstermeyen, muhalif hiçbir beyana ve duruşa neredeyse hayat hakkı tanımayan AKP iktidarı mafya gibi davranarak insanların mallarına el koymaktadır. Her fırsatta demokratikleşmeden, özgürleşmeden, sivilleşmeden, demokrasinin standartlarının yükseltilmesinden dem vuran Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerinin bu söylemlerinde ne kadar samimiyetsiz olduklarını bir kez daha görmüş olduk. Bu sonun başlangıcıdır. Korkunun ecele faydası yoktur.” diye konuştu.

Havuz medyası dışında kalan yayın kuruluşlarına mafyavari tavır sergilendiğini kaydeden Öner şunları söyledi: “Kendileri gibi düşünmeyen, yanlarında yer almayan, Türkiye’nin içinde bulunduğu gerçekleri vatandaşa ulaştırmak adına gayret sarf eden havuz medyasının dışındaki basın yayın kuruluşları olmak üzere, bu konuda çaba ortaya koyan sivil toplum kuruluşlarına yönelik bu mafya türü davranışları ve tavırları tasvip etmemiz mümkün değildir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak inşallah 1 Kasım’dan sonra aziz milletimizin teveccühü ile bir sorumluluk tevdi edildiği takdirde herkes emin olsun ki bütün bu haksızlıkların ve hukuksuzlukların gereği mutlaka yerine getirilecek, Yüce Türk Milletine bu zulümleri yapanları yargı önüne çıkarılarak hesap sorulacaktır. Bugün devletin imkânlarını kullanarak onun bunun alın teriyle elde ettiklerine kanunsuzca el koyanlar, 17–25 Aralık’ta ortaya çıkan yolsuzluklarını, hırsızlıklarını Yüce Türk Milletine duyurmaya çalışanları yine hukuksuzca susturmaya çalışanlar bu zulümlerinin hesabını mutlaka vereceklerdir. Kahramanmaraşlı Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak saygıdeğer hemşerimiz İpek ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz ve buradan zalimlere sesleniyoruz; ‘Ey zalimler, ey zulmedenler, yapmış olduğunuz zulümlerin hesabını mutlaka vereceksiniz’.”