Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 128 mahalle muhtarıyla istişare toplantısı düzenledi. Mahçiçek, “Muhtarlarımızla hem bugüne kadar yaptığımız hizmetlerimizi değerlendirdik, hem de gelecek yılın programını istişare ettik.”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçe merkezinde ve köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde görev yapan muhtarlarla buluşarak 2015’te yapılan hizmetleri değerlendirdi.

Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Fatih Yoğurt, Burhaneddin Türkkahraman ve Havva Ece Saygaz’ın da katıldığı değerlendirme toplantılarında, yeni yılda hayata geçirilecek projeler de ele alınarak, muhtarların talepleri dinlendi.

Onikişubat Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerde, muhtarların görüşlerinin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade eden Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Bizim projelerimizi ve muhtarlarımızın taleplerini harmanlıyor, ilçemizin ihtiyaç duyduğu çalışmaları ortaya çıkartıyoruz” dedi.

Atılan adımlarda istişareye büyük önem verdiklerini ifade eden Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bilindiği gibi daha göreve gelmeden önce muhtarlarımızla birlikte Onikişubat ilçemizin ihtiyaçlarını belirlemiş ve bu doğrultuda çalışmalarımıza başlamıştık. Geriye dönüp baktığımızda gerçekten çok büyük işler yaptığımızı görüyoruz. Kilit parke uygulamasında yaklaşık 4 milyon metrekareye ulaşmışız. Asfalt çalışmalarında 1 milyon 200 bin metrekareyi geçmişiz. 37 mahallemize kültür evleri ve bir o kadar da park ve oyun grubu yapmışız. Diğer taraftan kent merkezimizdeki gençlik merkezleri ve kadın sığınma evi inşaatımız sürüyor. Gerçekten bunlar elzem ihtiyaçlarımızdı ve acilen yapılması gerekiyordu. Allaha şükürler olsun ki çalışanlarımız üstün bir performans ortaya koyarak, bu projeleri hayata geçirdiler. Tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Tabi ki bunlar yeterli değil. Biz ‘modern ve model bir Onikişubat’ sloganıyla bu yola çıktık. Bunu da gerçekleştirmek için geleceğimizi planlıyoruz. Bu noktada yine ‘çalışma arkadaşlarım’ olarak nitelendirdiğim muhtarlarımızla istişarelerde bulunduk ve geleceğe ilişkin atacağımız adımlar hakkında değerlendirmeler yaptık. İnşallah 2016’da da hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Onikişubat’ın güzel insanlarına daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”