KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük 15-17 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek, “11. Ortadoğu Mücevher Fuarı”nın sektör adına yeni bir çağın başlangıcı sayılacağını söyledi.

Kuyumculuk sektöründe Türkiye’nin lider şehirlerinden Kahramanmaraş’ta, Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile 15-17 Mayıs tarihleri arasında “11. Ortadoğu Mücevher Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Başkan Karaküçük yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl yapılan üç fuar ile Kahramanmaraş’ın iyi bir ivme kazandığını, yapılacak bu fuarla da  kuyumculuk sektöründe tasarım ve pazarlama adına bir çok yeniliğin başlangıcı olacağını söyledi. Kahramanmaraş’ın kuyumculukta İstanbul’dan son ikinci sırada yer aldığına vurgu yapan Karaküçük: “Altın işleme bakımından Kahramanmaraş İstanbul’dan sonra ikinci sırada. Çok yüksek bir potansiyel var. Özellikle ince işçilik konusunda maharetli eller bu kentte. Şu anda yenilikçi anlayış ile yapılamayan hiçbir iş yok. 2023 hedefine ulaşmak için her sektör üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor” dedi.

-SEKTÖREL CANLILIK ARTACAK-

Kahramanmaraş’ın tekstilden sonra çelik mutfak araç ve gereçleri sektöründe, bayan ayakkabı sektöründe ve kuyumculuk sektöründe iyi bir noktaya geldiğini, hareketlilik için de fuarların şart olduğunu belirten Karaküçük şöyle konuştu: “2014 yılında üç fuar ile ‘bu kentte fuar olmaz’ mantığı yıktık. 15-16-17 Mayıs tarihlerinde KAFUM’da yapılacak ’11. Ortadoğu Mücevher Fuarı’ ile de kuyumcular yapılan yenilikçi tasarımlarını yerinde sergilemiş olacak.”

001 ALTIN VE MÜCEVHER FUARI 1