Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin olağan Genel kurulu yapıldı.  Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Ahmet Kuybu yeniden Başkan seçildi.

MADO sarayında düzenlenen ve İl ilçe STK başkanlarının yoğun katılım sağladığı kurulda konuşan Başkan Ahmet Kuybu, “2005 yılından bu güne şahsıma ve yönetimime vermiş olduğunuz destek ve teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Bana teslim etmiş olduğunuz esnaf odalar birliği bayrağımızı gerek Kahramanmaraş’ta gerek Türkiye’mizde zirveye çıkarttığımıza inanıyoruz.” Dedi.

“Esnaflarımıza Sahip Çıkalım”

Bütün zorluklara rağmen bütün esnafların yanında olarak onların sorunlarını çözme adına adımlar attıklarını kaydeden Kuybu şunları söyledi: “ Sizlerin mahcup etmeden sizlerin gurur duyacağı eserler yaptığımıza inanıyoruz. Bizleri en çok başarılı kılan, 2005’ten bugüne oy veren gönül veren bizlere inanan siz değerli yol arkadaşlarımızı mahcup olmama duygusu olmuştur.

Biz bu çizgiden asla vazgeçmedik. Dön olduğu gibi bugünde olduğu kadar işlerimiz geriye gitse de haksız rekabetlere maruz kalsak da ahilik kültüründen aldığımız ahlak ile bayrağımız ve ezanımız diyoruz. 24 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimlerinin ülkemize ve esnaflarımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Değişim, gelişim ve her geçen gün gelişen teknoloji Avrupa birliği uyum yasaları kermesler gibi olaylar esnafımızı iş yapamaz hale getirmiştir. Vatandaşlarımızın esnaf ve sanatkarlarımıza sahip çıkmaları istiyoruz.”

İşte Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin Yeni Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:

Hacı Mustafa Öz ( Kuyumcular Odası)

Şeref Özsoy ( Bakkallar Odası)

Erol Güneş ( Fırıncılar Odası)

Mükremin Alagöz (Elbistan Berberler Odası)

Cuma Güler ( Attarlar Odası)

Muhlis Akkurt ( Terziler Odası)