Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 6. Dönem tashih-i huruf kursunu başarı ile bitirenler bir yıl sonra Kahramanmaraş’ta bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, özellikle Kur’an Kursu ve Cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim’i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak, Ses ve makam bilgi, becerilerinin kazandırılması amacıyla, 6 ay süreli Tashih-i Huruf Kursuna başta Kuran Kursu öğreticileri, İmam hatipler ve Müezzinler katılıyor.

Görme engelli Hafız Müezzin Kayyım Rıdvan Cinkara’nın davetlisi olarak çeşitli İllerden Kahramanmaraş gelen Hafızlar burada değerlendirme toplantısı yaptılar. Bahçelievler Camiinde bir süre okudukları Kuran Ve ilahilerle almış oldukları eğitimin hakkını vermiş oldular. İki günlük değerlendirmenin ardından, Kahramanmaraş’ın tarihi turistik yerlerini de gezen hafızlar şehirden memnun ayrıldılar.

Görme engelli Hafız Rıdvan Cinkara yapılan toplantıyla ilgili şöyle konuştu; “Amcımız Mezun Olduktan Sonra Ne İdik Burada Neyiz Şimdi Neler Yapıyoruz Kendimizi Bir Nevi Ölçmüş Oluyoruz, Burada Güzel Bir Birliktelik İle Bululşma Gerçekleştirdik, İnşaallah Devamıda Gelecektir”

Misafir hafızlar ise ev sahibi Rıdvan Cinkara ya kendilerini bir yıl sonra tekrar bir araya getirdiği teşekkür ettiler.

IMG-20150602-WA0003 IMG-20150602-WA0027 20150530_093445