KURULUŞUNDAN İTİBAREN ÇALIŞMALARINA VATANDAŞ ODAKLI OLARAK DEVAM EDEN KASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

KAHRAMANMARAŞ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA ALTUNOK, İNDİRİMLİ SU TARİFESİ İLE İÇME SUYU TARİFESİ HAKKINDA BİRTAKIM AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

VATANDAŞLARIMIZ SUYU % 50 İNDİRİMLE KULLANABİLİRLER

ALTUNOK YAPTIĞI AÇIKLAMADA; ‘’HARP VE VAZİFE MALULLERİ, ŞEHİT AİLESİ, GAZİLERİMİZ, GAZİ DUL EŞLERİ, 65 YAŞ MUHTAÇ AYLIĞI ALANLAR VE DEVLET SPORCU ŞEREF AYLIĞI BAĞLANANLARIN, BAĞLI BULUNDUKLARI SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNCA VERİLMİŞ OLAN KİMLİKLERİ İBRAZ ETMEK KAYDI İLE SADECE İKAMET ETTİKLERİ VE MÜSTAKİL SAYAÇ TAKILI OLAN MESKENLERİ İÇİN KULLANDIKLARI SU VE ATIKSU BEDELİNE %50 İNDİRİM UYGULUYORUZ. ÖZÜRLÜLÜK ORANI % 40 VE ÜZERİNDEKİ AİLE REİSLERİ MAAŞ ALMADIKLARINI VE VERGİ MÜKELLEFİ OLMADIĞINI BELGELEMELERİ HALİNDE SADECE İKAMET ETTİKLERİ BİR MESKEN İÇİN AYRI SAYAÇ TAKILI OLMASI KAYDIYLA % 50 İNDİRİMLİ SU TARİFESİNDEN FAYDALANABİLİRLER ’’DEDİ.

1184 ABONE, İNDİRİMLİ SU TARİFESİNDEN FAYDALANIYOR

ALTUNOK KONUŞMASINDA,’’İNDİRİMLİ TARİFEDEN FAYDALANAN ABONE SAYIMIZ BU GÜN İTİBARIYLA 1184’TÜR. BU RAKAM BİZE AZ GELDİĞİ VE KAHRAMANMARAŞ’TA BU İNDİRİMDEN FAYDALANABİLECEK VATANDAŞLARIMIZIN OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDEN BU AÇIKLAMAYI YAPMA GEREĞİ DUYDUK. VATANDAŞLARIMIZ GEREKLİ ŞARTLARI TAŞIYIP, KASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURMALARI DURUMUNDA İNDİRİMLİ SU TARİFESİNDEN FAYDALANABİLİRLER’’DİYE KONUŞTU.

ÇEVRE İLLERE GÖRE EN UCUZ SUYU KAHRAMANMARAŞ’LI KULLANIYOR

ALTUNOK, KONUŞMASININ DEVAMINDA BİR KONUYA DA AÇIKLIK GETİRDİ. ‘’KASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞUNDAN İTİBAREN SUYUN FİYATINDA BİR DEĞİŞİKLİĞE GİTMEMİŞTİR. ÇEVRE İLLERE BAKTIĞIMIZDA EN UCUZ SUYU KAHRAMANMARAŞ KULLANIYOR. ŞU ANDA KAHRAMANMARAŞ’TA 1m³ SUYUN BEDELİ, TÜM VERGİLER DAHİL 1,98 KURUŞTUR. BU RAKAM MALATYA’DA 2,30 KURUŞ, KAYSERİ’DE 2,89 KURUŞ, GAZİANTEP’TE 3,17 KURUŞ, HATAY’DA 3,23 KURUŞ VE ADANA’DA 3,43 KURUŞTUR. ‘’ DEDİ.