Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş halkına hizmetin en iyisini ulaştırmak için araç filosunu yeniledi ve 2016 yılına güçlü bir giriş yaptı.

Araç Filosuna 157 adet iş makinesi dahil edildi

2 Adet ekskavatör, 30 adet kazıyıcı ve yükleyici, 1 adet tır, 40 adet kamyon, 9 adet traktör, 1 adet mobil vinç, 2 adet kombine, 4 adet vidanjör, 1 adet kanal açma aracı, 62 adet pick-up ve 5 adet camlı van olmak üzere toplam 157 adet iş makinesi KASKİ Genel Müdürlüğünün hizmetlerinde kullanılmak üzere araç filosuna dahil edildi.

KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok araçların tanıtım töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

KSK_9435 KSK_9448 KSK_9568

Altunok yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’Kendi araç kapasitemizi arttırmak adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un talimatlarıyla ihalemizi 3 yıllık yaptık. Bunun bize çok büyük getirisi oldu. Çünkü ihaleyi alan firma 3 yıllık sözleşme imzaladığı için araçların hepsini sıfır getirdi. Yapmış olduğumuz ihaleyle kurumumuza hem yeni araç kazandırdık, hem de kurumumuz 7 milyon tl gibi bir tasarruf sağlamış oldu. Araçlarımızın içinde çok donanımlı araçlar var. Araçlarımız 1 ocak itibariyle hizmete geçecek. Daha önceki araçlarımız eskiydi. Yeni araçlarımızla birlikte hizmet kalitemiz, standardımız artmış olacak. Araçlarımız sıfır olduğundan 3 yıl boyunca bir arıza beklenmez ve hizmette aksama olmadan vatandaş odaklı çalışmalarımız yerine getirilecektir. İnşallah bu yeni araçlarımız hem kurumumuza hem de Kahramanmaraşlı vatandaşlarımıza hayırlı hizmetler verecektir ‘’ dedi.