Kahramanmaraş’ta, Haydarbey Mahallesi’nde bulunan Gençosman Caddesi üzerinde park halindeyken imdat freni kolu düşen kamyon, cadde üzerinde yaklaşık 700 metre boyunca ilerleyerek park halindeki 6 araca çarptıktan sonra inşaat alanına girdi. Kazada şans eseri yaralanan olmadı.

PARK HALİNDEKİ ALTI ARACA ÇARPTI

Kaza, sabah saatlerinde Haydarbey Mahallesi’nde bulunan Gençosman Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, Ahmet Gök’ün cadde üzerine park ettiği 46 BM 886 plakalı kamyonun imdat freni kolu bilinmeyen nedenle düştü. Hareket eden kamyon, cadde üzerinde park halinde bulunan altı araca çarptıktan sonra orta refüjü de aşıp karşı yola geçti. Yaklaşık 700 metre boyunca sürücüsüz ilerleyen kamyon, cadde sonundaki bir inşaatın kulübesine çarptıktan sonra durabildi. Altı aracın büyük hasar gördüğü kazada, inşaat işçilerinin kulübede bulunmaması olası faciayı önledi. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı kazada cadde uzun süre trafiğe kapalı kaldı.

ARAÇLAR ÇEKİCİLERLE OTOPARKA ÇEKİLDİ

Kamyon sürücüsü Ahmet Gök, kamyonun imdat freninin boşa çıktığını savunarak, “Park halindeyken bir anda imdat freni boşa çıkıyor. Karşıya geçiyor, buradaki araçlara çarpıyor ve inşaattaki konteynere çarptıktan sonra duruyor” dedi.

Park halindeki aracı kullanılamaz hale gelen Ülger Demirel ise, ne olduğunu anlamadığını ifade ederek, “Ben evdeydim. Bir ses geldi ve ben balkona çıktım ki araba bu halde. Ne olduğunu anlamadık” diye konuştu.

Polisin olay yerindeki incelemesinin ardından altı araç çekicilerle otoparka çekildi.