Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, gazetecilerden doğruyu yazmalarını aksi taktirde yakalarından tutacağını söyledi.

Mustafa Kamalak, memleketi Kahramanmaraş’ta partisinin 5’inci Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki kongrede konuşan Kamalak, yalan ya da yanlış bir şey söylediğinde salondakilerin kendisini uyarmasını istedi. Salondaki gazetecilerden de doğruları yazmalarını isteyen aksi taktirde yakalarından tutacağını söyleyen SP Genel Başkanı Kamalak, şöyle dedi:

“Bu salonda yaptığım konuşma süresince eğer ağzımdan bir yalan yahut yanlış bir kelam çıkar da, salondan ayrılmadan o hatamı, o yanlışı düzeltmezseniz hakkım kalır üzerinizde. Yakamdan tutacaksınız; ‘Sayın Kamalak, şu cümlen doğru değil, yalan ya da yanlış söyledin’ diyeceksiniz. Ama söylediklerimi tasvip etmekle beraber yahu bu genel başkan doğru söylüyor demiş olmanıza rağmen, salondan çıktıktan sonra görevinizi hakkıyla yapmazsanız, o zaman da emin olun ben sizlerin yakasına yapışırım huzuru ilahide. Anlaştık mı, doğrunun üzerine anlaştık mı, basın mensupları anlaştık mı? Bakın doğruyu yazmazsanız, tutarım yakanızdan. Hakkı anlatacağız. Basın mensupları duyun, yanlışımız varsa eleştirin, sizler değerli kardeşlerim haykırıyorum dünya duyacak elbette. Bu konuşmalar burada kalacak değil biliyorum.”

‘VATANDAŞ 10 GÜNDE 80 MİLYAR KAYBETTİ’

Kamalak, Merkez Bankası’nın faiz indirimiyle ilgili tartışmasında son 15 günde vatandaşın 80 milyar lira kaybettiğini savunarak, şöyle devam etti:

“Şu 15 gün içerisinde Merkez Bankası üzerinde yapılan faiz indirilsin mi, indirilmesin mi tartışması var ya. Bunun size maliyeti tam 80 milyar lira. Nasıl? Türkiye’nin dolar ikilisinin borcu 4 ayda 400 milyar dolar. Şu 15- 20 gün içerisinde dolar bu tartışmalar münasebetiyle 20 kuruş arttı. Bu bedeli siz ödeyeceksiniz, milliyet ödeyecek. Kime? Para babalarına. İyi de para babaları için Allah aşkına 80 milyara körü körüne boş laf münasebetiyle ödeyeceksin de garibana gelince para yok öyle mi?”

Konuşması sırasında elindeki mikrofonu arızalanın Kamalak, “Mikrofonlar çatlasa da sesimizi duyuracağız inşallah” diyerek konuşmalarının televizyonlarda yer almamasını eleştirdi. – Kahramanmaraş