Göksun ilçesindeki  Türkiye ‘nin 14’üncü, Akdeniz Bölgesi’nin ikinci hayvan borsasında bayram hareketliliği yaşanıyor.

Göksun Belediyesi tarafından 7 bin metrekaresi kapalı alan, 10 bin metrekaresi otopark, 9 bin metrekaresi ise sosyal alan olmak üzere toplam 26 bin metrekareye inşa edilen borsa, ilçe ekonomisinin can damarı konumunda bulunuyor.

Bayram hazırlıkları nedeniyle hareketliliğin yaşandığı borsayı ziyaret eden Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, burada esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Aydın, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 14’üncü, Akdeniz Bölgesi’nin ikinci hayvan borsasının 432 büyükbaş, 3 bin 550 küçükbaş hayvan kapasiteli olduğunu söyledi.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hayvan borsasını ziyaret edip esnaf ve vatandaşların kurbanlık alışverişlerini görme ve pazarın nabzını tutma fırsatı yakaladıklarını aktaran Aydın, borsaya olan yoğun ilginin kendilerini oldukça memnun ettiğini belirtti.

Bayram günü kurban kesimi içinde gerekli hazırlıkların yapıldığını dile getiren Aydın, “Borsamız içinde aynı anda 35 kurbanı kesme ve yüzme kapasitesine sahip kesim yeri de hazırladık. İlçe merkezinde, mahallelerde kirliliği ve hayvansal atıkları azaltmak için yaptığımız bu alan Kurban Bayramı’nda halkımızın hizmetinde olacaktır. Borsamız bölgeye hitap ediyor. Farklı kentlerden borsamıza bakmaya gelenler oluyor” diye konuştu.

Göksun Hayvan Borsası’nda küçükbaş hayvanların fiyatı 450 lira ile 800 lira arasında değişirken, büyükbaş hayvan fiyatları da 3 bin liradan başlayıp 8 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Pazarda, hayvan satıcıları ile kurbanlık almak isteyen vatandaşlar arasında kıyasıya pazarlıklar yaşanıyor.

Vatandaşlar kurbanlık fiyatlarının normal seviyede olduğunu belirtti.