Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Öner, herkesin 7 Haziran’da sandığına sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Öner, memleketi Afşin’i ziyaret ederek partililerle buluştu, Afşin MHP İlçe Başkanı Ersal Koç’tan seçim çalışmaları konusunda bilgi aldı. Kuzey ilçelerinin ihmal edildiğini belirten Öner “Bizler Kahramanmaraş’ın ve ilçelerinin hak ettiği şekilde yönetilmediğini her zaman her yerde söylüyoruz. Rahmetli Başbuğumuzun da üzerinde önemle durduğu gönülleri fethetme noktasında temaslarımız sürüyor. Kahramanmaraş’ta gönül seferberliğini başlattık. Her gün başka bir ilçemizde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz.” dedi.

MHP’de adaylık sürecinin 2 Mart tarihi itibariyle başladığını söyleyen Öner, “Kahramanmaraş MHP olarak 2 Mart itibariyle aday adayı tanıtım toplantılarımızı parti binamızda yapmaya başladık. Aday adayları ilçeleri geziyor. Ben il başkanı olduktan sonra ilk defa ilçeme doğduğum topraklara geldim.” dedi. Seçimlerle alakalı teşkilatlara uyarılarda bulunduklarını belirten Öner, “Son günlerde artan şaibe olaylarına çok dikkat etmek lazım. Kesinlikle sandıklarımıza sahip çıkıp birilerinin oy hırsızlığına engel olmak lazım. Kimsenin hür irademizi hırsızlamasına izin vermememiz lazım.” ifadelerini kullandı.