İstanbul’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda terör örgütü PKK’nın BingölKarlıova sorumlusu “Rodi” kod adlı Hamdi İ. ile HDP Kahramanmaraş milletvekili adayıAziz Tunç’un oğlu Hayri Tunç gözaltına alındı.

EYÜP’TEKİ HÜCRE EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, bu sabah 8 ilçede 14 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda, gözaltına alınanlar arasında terör örgütü PKK’nın Bingöl Karlıovabölge sorumlusu “Rodi” kod adlı Hamdi İ.’nin de yakalandığı öğrenildi. Örgütün Eyüp’teki hücre evinde gözaltına alınan Hamdi İ.’nin, sansasyonel eylem için İstanbul’a geldiği öne sürüldü. Ayrıca, operasyonda HDP Kahramanmaraş milletvekili adayı Aziz Tunç’un oğluHayri Tunç da gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

14 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Ekipler, Şişli, Beyoğlu, Eyüp, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Sarıyer, Avcılar ve Sultanbeyli’de 14 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin, terör örgütü PKK’ya katılım için İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışındaki kamplara ikna yolu veya zorlamak suretiyle adam götürdüğü, korsan gösterilere katıldığı ve molotofkokteylli saldırılarda bulundukları öne sürülmüştü.