Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde etkili olan sağanak yağış heyelana yol açtı. Andırın-Düziçi bağlantı yolu ve birçok mahallenin yolu ulaşıma kapanırken, tarım arazilerinde toplanmayan mahsuller zarar gördü.

Andırın’da 2 gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ne giden bağlantı yolunda heyelan meydana geldi. Heyelanın meydana geldiği bağlantı yolu ile yağışlardan zarar gören Köleli, Kuzgun, Boğazören, Anacık, Sumaklı ve Beşbucak mahallelerine giden yollar ulaşıma kapandı. Günlük yaşamın olumsuz etkilendiği ve birçok tarım arazisindeki hasadı yapılmayan mahsullerin zarar gördüğü ilçedeKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ait 16 iş makinesiyle çalışma başlatıldı.

 

Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak da, zarar gören bölgelere giderek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kaymakam Mustafa Maslak, zarar gören alanların tespiti için çalışma başlatıldığını belirterek, “Sağanak yağmurlar neticesinde ilçemizde bazı bölgelerde oluşan heyelan ve tarım arazilerindeki hasarlar, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince tespit edilmeye başlanmıştır. Çiftçilerimizin mağdur olmaması için gerekli tedbirleri alacağız. İncelemelerimiz devam etmektedir” dedi.