Kahramanmaraşspor’a yaptığı destekle bilinen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, önceki gün akşam KMS Store mağazasında Kahramanmaraşsporlu taraftarlarla bir araya geldi. Arıkan takıma sonuna kadar destek vererek takımlarını süper ligde görmek istediklerini söyledi.

 

 

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan KMS Store mağazasını ziyaret etti. Ziyarette Kulüp Başkanı Fatih Ceyhan’la takım hakkında bilgiler alan Arıkan taraftarların coşkulu tezaruhatı ile karşılandı.

KMS’ye yaptığı maddi katkı ile bilinen Arıkan’a KMS armalı kaşkol, ismi yazılı KMS forması hediye edildi.

Kahramanmaraş’ta yaptığı sivil toplum örgütü yöneticiliğinde kentin sorunları ile yakından ilgilenen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan,  KMS Store ve Cafe’de Aday Adayları tanışma toplantısına katılarak, 46. yılını kutlayan Kahramanmaraşspor’un kuruluş yıl dönümünü kutladı. Tarihinde ilk defa kurulan Kahramanmaraşspor Store ve Cafe de kulüp yönetimi ve taraftarlar ile bir araya gelen Arıkan, “Kahramanmaraşspor gerçekten Kahramanmaraş’ın çok önemli bir değeri’ diyerek sporun içinden gelen biri değilim fakat sporu seven bir insanım” dedi.

“KAHRAMANMARAŞ’IN GERÇEK DEĞERİ”

Arıkan, “Kahramanmaraşspor gerçekten Kahramanmaraş’ın çok önemli bir değeri. Ben sporla birebir doğrudan ilgilenmesem bile sporun bir ile bir ülkeye ne kadar faydalı olduğunu çok iyi biliyorum. Kahramanmaraş’ta son 20 yılda tekstil sektörüne çok ciddi yatırımlar oldu. Kahramanmaraş bir üretim merkezi haline geldi. Türkiye’de çok hızlı ilerleyen ve gelişen bir ilimiz var. Ama hepimizin bir derdi var. Kahramanmaraş’ı biz tanıtamıyoruz. Belki dünyada ticaret yaptığımız ülkeler bizim ülkemizi bizim şehirlerimizi bizden daha iyi tanıyorlar. Biz memleketimizin tanıtımızı yapamıyoruz. Bende üniversite de okudum. O zamanlar bu yana Kahramanmaraş’ı hep bir Güneydoğu veya Doğu Anadolu ili olarak biliyorlar. Ama bizim Akdeniz bölgesinden bir il olduğumuzu bilmezler. Bu kadar üretim olduğu, bu kadar istifhamın olduğu, bu kadar gelişmiş, bu kadar sanayileşmiş bir ilin maalesef reklamını yapamıyoruz. Çünkü bir şehirde marka olması lazım

“FATİH BEYİN YANINDAYIM VE YANINDA OLACAĞIM”

Spor da bir şehrin markalaşmasında tanıtımında çok önemli. İnsanlar spora daha çok ilgi gösteriyor. Böylelikle o şehrin tanıtımı çok daha iyi yapılıyor. Ben başkanımız Fatih Bey’in ve Kahramanmaraşspor’un her zaman yanındayım. Biz Kahramanmaraş olarak ticarette ilk ona girmek için kendimize hedef koyduk. Bizim sporda da Kahramanmaraşspor olarak çok iyi yerde olmamız lazım. En az birinci ligde mücadele etmemiz lazım. Spor çok önemli bizim en etkili kullanacağımız reklam aracı spordur. Bizim hepimizin Kahramanmaraşspor’un ve taraftarının yanında olmamız lazım.

“BU TAKIM BİZİM, BU TAKIMA VEFA BORCUMUZ VAR”

Bu takım bizim ve bunu hepimizin desteklemesi lazım. Bu gerçekten bizim vefa borcumuz. Ben ümit ediyorumki Kahramanmaraşspor bu yıl bu ligdeki yerini korur ve seneye de bir üstteki ligde yerimizi alırız. Spor bir reklamın dışında gençlerimizi içinde çok önemli. Birçok gencimizi kötü alışkanlıklardan koruyan bir aktivitedir. Bir ülkenin gelişmesi sadece üretim ve ticaretle olmaz onların kültür ve eğitim seviyelerinin yükselmesiyle de olur. Ülkemizde de eğitim seviyesinin yükselmesinde sporun çok büyük etkisi vardır. Spor yapan genç daha sağlıklı ve aktif yetişir. Biz kendi işletmelerimizde de spor faaliyetlerine yer veriyoruz ve işletmeler arası spor turnuvaları düzenliyoruz. Böylelikle işletmelerimizde bir takım ruhu oluyor ve işten daha fazla verim alıyoruz.

“KAHRAMANMARAŞSPOR’UN HER TÜRLÜ SIKINTILARI İLE İLGİLENECEĞİZ”

Sporu hayatımızın her alanında elimizden geldiğince uygulamaya çalışıyoruz. Biz kısmet olur da meclise girersek Kahramanmaraşspor’un her türlü sıkıntılarıyla ilgileneceğiz. Sonuçta bu da bizim memleketimizin meselesi ve buna bizim duyarsız kalmamız da mümkün değil diyerek bu takım hepimizin” dedi.

 

“MAHMUT ABİM HER ZAMAN BİZİM YANIMIZDA OLDU”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan ise şöyle konuştu, “Kahramanmaraş Store ve Cafemizde düzenlemeye başladığımız aday adaylarımızla buluşma programımızın 3’üncüsünü yapıyoruz. İnşallah seçim sonuna kadar bunu devam ettireceğiz. Bunu yapma nedenimiz adaylarımızı sizinle buluşturmak ve onları daha yakından tanıma fırsatı bulmak. İnşallah bu noktada aday adaylarımıza ve sizlere bir katkımız olur. Bugünkü konuğumuzda Kahramanmaraş’ın saygı değer sanayicilerinden AK Parti Milletvekili aday adayı Mahmut Arıkan. Benim gerçekten çok sevdiğim abim. Kendisi Kahramanmaraşspor’a tek maddi yardımı yapan iş adamı. Bu noktada ben sizin huzurunuzda ona bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.