Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Avukat Veysi Kaynak, Haller bölgesinde esnafla buluştu. Kaynak ve Mahçiçek’i güler yüzle karşılayan hal esnafı, 7 Haziran seçimleri öncesinde tam destek mesajı verdi.

AK Parti Teşkilatları, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Avukat Veysi Kaynak ve Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, haller bölgesi, ayakkabıcılar çarşısı ve köy garajlarında esnafla buluştu.

Kahramanmaraş ticaretinin hareketli noktalarından biri olan haller bölgesinde, esnaflar tarafından güler yüz ve konukseverlikle karşılanan ak kadrolar, kente hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Ziyaretlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Mahçiçek, esnafın AK Parti’ye olan teveccühünün artarak devam ettiğini belirtti. Kahramanmaraş’ı daha modern ve yaşanılabilir bir kent konumuna getirmek için çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bugün Kabzımallar Odası Başkanımız Halid Orhan Bey ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte esnaflarımızı ziyaret ediyorlar. Gördük ki hal bölgemizdeki esnaflar arasında AK Partimize olan teveccüh büyüyerek devam ediyor. Bundan son derece memnun olduk, mutlu olduk. Bizden önce büyükşehir belediyemiz burada bir takım düzenlemeler yapmış ve büyükşehir belediye başkanımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz de asfalt plentimizi kuruyoruz. Çalışma ekiplerimizi oluşturuyoruz. Bize düşen ne görev olursa biz de buradaki esnaflarımızın, komisyoncu arkadaşlarımızın her zaman yanındayız ve hizmetindeyiz. Yani göreceğiz ki Kahramanmaraş, büyükşehir olması münasebetiyle hemen her alanda daha güzel hizmetler alacak. Daha modern, daha yaşanılabilir bir kent olacak. Ben tekrar buradaki esnaflarımıza çok teşekkür ediyor, bereketli, hayırlı bol kazançlar diliyorum.”

“ESNAFIMIZ TÜRKİYE’NİN MESELELERİNİ AK PARTİ’NİN ÇÖZECEĞİNİ BİLİYOR”

Milletvekili Adayı Avukat Veysi Kaynak ise AK Parti’nin toplumun her kesimi için umut hareketi olduğunu ifade etti. Esnafın da, Türkiye’nin meselelerini AK Parti’nin çözeceği noktasında inancının tam olduğunu vurgulayan Kaynak, şu ifadeleri kullandı:

“Tabi ki haller bölgemiz önemli bir esnaf grubu. Onlar, piyasayı oluşturan esnaflarımızdan. Burada 96 tane işyerimiz var ama bunun yanında onlardan alışveriş yapan esnafları düşündüğümüz de gerçekten burası çok dinamik bir teşkilat. Tabi sıkıntılar elbette olacaktır. Bunun bir kısmı fiziki sıkıntılar. Belediyemiz ağır kış şartlarından sonra fiziki sıkıntıları gidermeye başlamış, asfalt tamiratlarını yapmaya başlamış. Kasalar için bir yer çalışmaları var. Ama onun dışında gördük ki esnafımızın AKParti’ye, ak kadrolara güveni devam ediyor. Türkiye’nin meselelerini AK Partinin çözeceğini biliyorlar. Gördüğümüz şu, AKParti ilk kurulduğu gündeki gibi esnafımız için de halkımız için de bir umut hareketi. Bu gerçekten bizler için sevindirici bir şey. Ama bizim sorumluluğumuzu da o oranda artırıyor. İnşallah onlarla birlikte bu güzel memleketi yönetmeye devam edeceğiz.”

Ziyaretleri esnasında vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren Mahçiçek ve Kaynak, yöneltilen soruları cevaplandırıp, esnafın taleplerini dinledi.

DSC_1829 DSC_1919 DSC_1950