Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Yükvekova’da terör örgütü PKK’lılar tarafından daha önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını açıkladı.

GENELKURMAY’DAN  HAKKARİ AÇIKLAMASI

Yüksekova-Şemdinli yolu üzerinde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıyla ilgili Genelkurmay’dan açıklama geldi.

İşte Genelkurmay’dan yapılan açıklama:

“9 Eylül 2015 saat 16.45’te Yüksekova-Şemdinli yolu üzerinde bulunan Tuhi Köprüsüne yerleştirilen El Yapımı Patlayıcının imhası için görevlendirilen birliklerin emniyetini almak maksadıyla bölgeye intikal eden zırhlı aracın geçişi esnasında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen başka bir El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır.

Patlama sonucunda Kahraman iki silah arkadaşımız şehit olmuş ve Kahraman üç silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bölgeye taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş; teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmış olup, bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

BATMAN’DA 2 CAN GİTTİ, 7 YARALI!

PKK’lı hainler Batman’da da zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirildi. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 vatandaş yaşamını yitirdi. 3′ü polis olmak üzere 7 kişi de yaralandı.

Batman kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Samanyolu Köyü yakınlarında PKK’lılar bu akşam saatlerinde özel harekat polislerini taşıyan zırhlı araca bombalı saldırı düzenledi. PKK’lılar karayolu üzerindeki menfeze tuzakladıkları bombayı polis zırhlı aracının geçişi sırasına uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan bazı polisler ile yolda seyreden sivil araçta bulunan vatandaşlardan yaralananlar oldu.

Yaralılar bölgeye sevk edilen 112 Acil Servis ambulansları ile alınarak Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yaralıların götürüldüğü hastaneye kan vermek için çok sayıda polisler geldi. Hastane önünde de sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Batman’da PKK’lıların zırhlı aracı düzenlediği bombalı saldırıda ağır yaralanan 1 polis memuru, tedavi altına alındığı Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Bombalı saldırı sırasında yoldan geçen sivil minibüsü kullanan Hamdullah Aydın da kaldırıldığı özel hastanede hayatını kaybetti.
Saldırıda yaralanan 3 polis memuru ile 4 sivil vatandaşın hastanelerdeki tedavisi ise sürüyor.

Saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi.